Рішення виконавчого комітету №34/3 «Звіт про роботу фінансового управління Сквирської міської ради за 2024 рік»
| Скликання: | Виконавчий комітет Сквирської міської ради VIII скликання |
| Сесія: | Засідання виконавчого комітету в 2025 році №3 |
| Тип документу: | Рішення виконавчого комітету |
| Дата: | 11.02.2025 |
| Номер документу: | 34/3 |
| Назва документу: | Звіт про роботу фінансового управління Сквирської міської ради за 2024 рік |
| Прикріплені файли: |

СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
від 11 лютого 2025 року м. Сквира № 34/3
Звіт про роботу фінансового управління
Сквирської міської ради за 2024 рік
Відповідно до статті 28 Бюджетного Кодексу України», статті 27 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», виконавчий комітет Сквирської міської ради
В И Р І ШИ В:
1. Взяти до відома звіт про роботу фінансового управління Сквирської міської ради за 2024 рік, що додається.
2. Роботу фінансового управління Сквирської міської ради за 2024 рік визнати задовільною та належною.
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступницю міської голови Людмилу Сергієнко.
Голова виконкому Валентина ЛЕВІЦЬКА
Додаток
до рішення виконавчого комітету
Сквирської міської ради
від 11.02.2025 р. № 34/3
ЗВІТ
про роботу фінансового управління Сквирської міської ради за 2024 рік
Фінансове управління Сквирської міської ради є виконавчим органом Сквирської міської ради, яке здійснює свою діяльність на підставі Положення затвердженого рішенням сесії Сквирської міської ради від 22 грудня 2020 року №22-3-VІІІ (із змінами), повноваження якого поширюються на територію Сквирської міської територіальної громади.
Загальна чисельність працівників управління затверджена в кількості 8 штатних одиниць. Фактично зайнято 7 штатних одиниць. Структура управління складається з одного відділу (бюджетний відділ) та двох секторів (сектор доходів, сектор аудиту). В своїй діяльності управління є підзвітним і підконтрольним Сквирській міській раді.
Фінансове управління Сквирської міської ради утворено на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», зареєстровано в грудні 2020 року та є неприбутковою установою. Управління є юридичною особою.
Протягом 2024 року фінансове управління здійснювало загальну організацію і управління виконанням бюджету громади, а також координацію діяльності учасників з питань виконання бюджету. У двотижневий строк з дня прийняття рішення про бюджет Сквирської міської територіальної громади на 2024 рік до головних розпорядників доведено 52 лімітних довідок про бюджетні асигнування на 2024 рік для подальшого формування зведених проектів кошторисів та планів асигнувань.
На підставі поданих зведених проектів кошторисів та планів асигнувань фінансовим управлінням підготовлено та 9 січня 2024 року затверджено розпис бюджету Сквирської міської територіальної громади на 2024 рік, який включає:
річний розпис доходів загального і спеціального фондів бюджету Сквирської міської територіальної громади;
помісячний розпис доходів загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади;
річний розпис фінансування загального і спеціального фондів бюджету Сквирської міської територіальної громади за типом боргового зобов'язання;
помісячний розпис фінансування загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади за типом боргового зобов'язання;
річний розпис асигнувань загального і спеціального фондів бюджету Сквирської міської територіальної громади (за винятком надання кредитів з місцевих бюджетів);
помісячний розпис асигнувань загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади (за винятком надання кредитів з місцевих бюджетів);
річний розпис повернення кредитів до бюджету Сквирської міської територіальної громади та надання кредитів з бюджету Сквирської міської територіальної громади;
помісячний розпис повернення кредитів до загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади та надання кредитів із загального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади;
річний розпис витрат спеціального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади з розподілом за видами надходжень;
помісячний розпис спеціального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади (за винятком власних надходжень бюджетних установ та відповідних видатків).
З затвердженого розпису бюджету Сквирської міської територіальної громади 9 січня 2024 року головним розпорядникам коштів місцевого бюджету доведено річні та помісячні витяги по 52 бюджетній програмі.
Протягом 30 календарних днів після затвердження розпису бюджету Сквирської міської територіальної громади на 2024 рік проведено експертизу 52 кошторисів бюджетних установ та 52 планів асигнувань загального фонду.
Протягом року проведено експертизу ще 26 кошторисів, разом 78 кошторисів та планів асигнувань з загального фонду.
Також проведено перевірку 19 планів використання бюджетних коштів та 19 помісячних планів використання бюджетних коштів на 2024 рік.
Протягом 45 днів після набрання чинності рішення про бюджет Сквирської міської територіальної громади на 2024 рік опрацьовано, перевірено та погоджено 52 паспорти бюджетних програм, 31 штатний розпис та додатків до штатних розписів.
Протягом року, а саме станом на 01.07.2024 року, до зведених показників за мережею, штатними розписами і контингентами установ та одержувачів бюджетних коштів внесено зміни та вивантажено в програму ІАС «LOGICA».
Протягом 2024 року в результаті щоденного опрацювання заявок (690) на виділення коштів відповідно до зареєстрованих бюджетних зобов’язань підготовлено 908 розпоряджень про виділення коштів з загального/спеціального фонду бюджету Сквирської міської територіальної громади та передано до управління державного казначейства.
Відповідно до постанов та розпоряджень Кабінету Міністрів України, наказів Департаменту фінансів Київської обласної державної адміністрації, рішення Фурсівської селищної ради, обґрунтованих пропозицій головних розпорядників підготовлено 9 проєктів рішень сесії міської ради та 13 проєктів рішень виконавчого комітету «Про внесення змін до рішення міської ради від 22 грудня 2022 року №02-28-VІІІ «Про бюджет Сквирської міської територіальної громади на 2024 рік».
19 рішень міської ради про передачу міжбюджетних трансфертів з бюджету Сквирської міської територіальної громади.
Протягом бюджетного року, як наслідок внесення змін до бюджету, опрацьовано з головними розпорядниками та внесено 260 довідок про зміни до річного та пмісячного розпису бюджету за загальним та спеціальним фондом бюджету, 73 довідки про зміни до фінансування загального та спеціального фонду бюджету та відповідно перевірено 260 довідок про зміни до кошторису та до плану асигнувань, які підготовлені головними розпорядниками на підставі довідок про зміни до розпису.
У двомісячний строк після закінчення відповідного бюджетного періоду підготовлено 4 проєкта рішень сесії міської ради та 4 проєкта рішень виконавчого комітету:
- «Звіт про виконання місцевого бюджету Сквирскої міської територіальної громади за І квартал 2024 року»;
- «Звіт про виконання місцевого бюджету Сквирської міської територіальної громади за І півріччя 2024 року»;
- «Звіт про виконання місцевого бюджету Сквирської міської територіальної громади за 9 місяців 2024 року»;
- «Звіт про виконання місцевого бюджету Сквирської міської територіальної громади за 2024 рік» та відповідно прийнято 4 рішення про затвердження квартальної та річної фінансової звітності.
Відповідно до листа Департаменту фінансів Київської ОДА (ОВА) згідно графіку доведеного листом департаменту від 26 січня 2024 року №41/37.01/37.04.01-2024 «Про подання пояснювальної записки до річного звіту про виконання місцевого бюджету за 2023 рік» головними розпорядниками подано фінансовому управлінню зведені показники за мережею, штатними розписами і контингентами установ та одержувачів за формами, встановленими Мінфіном, які після опрацювання передано на Департамент фінансів.
На плановий 2025 рік фінансовим управлінням згідно з типовою формою бюджетних запитів, визначеною Міністерством фінансів України, та з урахуванням особливостей складання проектів місцевих бюджетів розроблено (наказ від 25 вересня 2023 року №7) і доведено до головних розпорядників бюджетних коштів Інструкцію з підготовки бюджетних запитів.
Проведено 5 узгоджувальних нарад з головними розпорядниками бюджетних коштів щодо показників та поданих пропозицій до проекту бюджету Сквирської міської територіальної громади на 2025 рік.
Для перевірки та аналізу головними розпорядниками бюджетних коштів до фінансового управління подано 52 бюджетних запитів на 2024 рік через систему "LOGICA".
В наслідок опрацювання та аналізу бюджетних запитів фінансовим управлінням розроблено проєкт рішення «Про бюджет Сквирської міської територіальної громади на 2025 рік», який прийнято сесією 06 грудня 2024 року за №05-56-VІІІ, не порушуючи терміни бюджетного законодавства.
Протягом 2024 року спеціалістами фінансового управління забезпечено виконання контрольних документів по листах Департаменту фінансів ОДА, розпорядженнях облдержадміністрації та дорученнях облдержадміністрації, міської голови та виконавчого комітету в межах компетенції управління.
Виконано 128 завдань та інформацій.
Протягом року постійно проводилась експертиза проєктів місцевих програм, які розроблялись розпорядниками коштів для подальшого затвердження на сесії міської ради на предмет обсягів фінансування з місцевого бюджету.
Протягом року за потреби надавалась інформація платникам щодо відкритих рахунків для сплати податків.
За звітний період забезпечувалась підготовка, внесення та вивантаження затверджених з урахуванням змін показників на 2024 рік в систему «LOGICA».
Протягом року щомісячно в останній день місяця проводилась звірка даних з УДКСУ за доходами та видатками.
Відповідно до статті 78 Бюджетного кодексу України в процесі виконання бюджету Сквирської міської територіальної громади за доходами та видатками щоденно проводився аналіз та моніторинг щодо:
• стану виконання доходної та видаткової частин бюджету громади в цілому та в розрізі дохідних джерел та галузей видатків;
• очікуваного виконання передбачених помісячним розписом власних доходів загального та спеціального фондів бюджету за місяць та наростаючим підсумком з початку року у розрізі джерел доходів.
У межах компетенції фінансового управління проводився діалог з регіональним офісом у Київській області ULEAD з Європою щодо застосування окремих положень бюджетного законодавства.
Протягом року прийнято участь у 18 семінарах-навчаннях з питань бюджету та організовано участь головних розпорядників у прослуховуванні даних семінарів.
Протягом року надавались консультації, теоретична та практична допомога головним розпорядникам коштів щодо користування системою «LOGICA».
Протягом звітного року готувалися інформаційні та аналітичні матеріали керівництву міської ради, приймалась участь у нарадах, засіданнях комісій міської ради, опрацьовувались законопроекти, законодавчі, нормативно-правові акти, оглядові листи тощо. Підготовлено 147 вихідних листів.
Протягом звітного року у журналі вхідної документації зареєстровано 286 вхідних документів.
Працівниками Управління приймається активна участь у заходах, які проводяться Сквирською міською радою.
Всього протягом 2024 року перевірено та погоджено 120 електронних повідомлень та 101 електронних висновків про повернення помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань та пені, які зараховуються до місцевих бюджетів або підлягають розподілу між державним та місцевими бюджетами.
Щомісяця проводився аналіз звітності отриманої через ІТС «Електронний кабінет». Згідно з наданими інформаціями по податковій заборгованості ГУ ДПС у Київській області з боржниками проводилась роз’яснювальна робота щодо погашення податкового боргу. Направлено 149 листів боржникам.
На прохання ГУ ДПС у Київській області сформовано та направлено 680 податкових повідомлень-рішень на сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки та 885 повідомлень-рішень на сплату земельного податку з фізичних осіб.
Підготовлено та узагальнено інформацію про доходи та фактичні витрати на утримання за бюджетні кошти закладів та установ громади у розрізі 10 старостинських округів за 2023 рік та I квартал 2024 року.
Відповідно до підпункту 12.3.8 (доповнено Законом України № 2142-IX від 24.03.2022 року «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на періщд дії воєнного стану) пункту 12.3 статті 12 Податкового кодексу України на період дії воєнного стану чи надзвичайного стану сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, мають право приймати рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків та/або зборів без застосування процедур, передбачених Законом «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».
В зв’язку із затвердженням національного класифікатора НК 018:2023 «Класифікатор будівель і споруд» та одночасного скасування національного класифікатора ДК 018–2000 «Державний класифікатор будівель та споруд», затвердженого наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 № 507 у 2024 році було ухвалено рішення від 25 червня 2024 року № 02-50- VIII «Про встановлення ставок та пільг із податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».
В результаті здійснення щоденного аналізу та контролю за повнотою надходжень доходів до бюджету Сквирської міської територіальної громади, в розрізі запланованих джерел доходів та платників громади, загальний фонд місцевого бюджету перевиконано на 49 184,9 тис. гривень додаткових коштів.
Протягом року забезпечено своєчасне фінансування нарахованої та зареєстрованої заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевого бюджету, проведено розрахунки за спожиті енергоносії та комунальні послуги, забезпечено фінансування інших статей видатків відповідно до зареєстрованих фінансових зобов’язань.
Сектором аудиту проведено 6 планових перевірки окремих питань фінансово-господарської діяльності установ та організацій.
Складено відповідні довідки перевірок та проведена відповідна робота над усуненням порушень.
Проведено аналіз фінансових планів комунальних підприємств та звітів про їх виконання за 2023 рік та І півріччя 2024 року.
Винесено на розгляд виконавчого комітету 22 проєкти рішень.
У 2024 році управлінням Державної казначейської служби України у Сквирському районі для фінансового управління відкрито 14 котлових рахунків та 56реєстаційних рахунків головних розпорядників і одержувачів бюджетних коштів для казначейського обслуговування.
Щомісячно подавались у відповідні установи звіти, інформації та розрахунки з господарської діяльності, а саме:
- «Звіт про заборгованість за бюджетними коштами»;
- «Звіт про використання коштів з резервного фонду Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя».
У 2024 році розроблені та виконувались 3 бюджетні програми, а саме:
- 3718710 «Резервний фонд місцевого бюджету»;
- 3719800 «Субвенція з місцевого бюджету державному бюджету на виконання програм соціально-економічного розвитку регіонів».
- 3719770 «Інші субвенції з місцевого бюджету».
Підготовлено 25 платіжних доручень.
Начальниця фінансового управління
міської ради Ірина КРУКІВСЬКА
