Сквирська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Проєкти рішень сесій №бн «Про затвердження Програми громадського здоров’я з профілактики інфекцій та інфекційного контролю при наданні медичної допомоги в закладах охорони здоров’я комунальної власності Сквирської міської територіальної громади на 2026-2028 роки»

Кількість переглядів: 38
Скликання: Сесія Сквирської міської ради VIII скликання
Сесія: 64 чергова сесія Сквирської міської ради VIII скликання
Тип документу: Проєкти рішень сесій
Дата: 08.07.2025
Номер документу: бн
Назва документу: Про затвердження Програми громадського здоров’я з профілактики інфекцій та інфекційного контролю при наданні медичної допомоги в закладах охорони здоров’я комунальної власності Сквирської міської територіальної громади на 2026-2028 роки
Прикріплені файли:
  1. Файл 1 (0.52 МБ)
  2. Файл 2 (0.06 МБ)

                                                    

 

СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА

 

ПРОЄКТ Р І Ш Е Н Н Я

 

від  липня 2025 року                 м. Сквира                            №-64-VIII

   

Про затвердження Програми громадського здоров’я з профілактики інфекцій та інфекційного контролю при наданні медичної допомоги в закладах охорони здоров’я комунальної власності

Сквирської міської територіальної громади на 2026-2028 роки

 

Відповідно до Основ законодавства України про охорону здоров'я,  пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», підпункти д, е пункту 3 статті 89 Бюджетного кодексу України, статті 13,14 Закону України «Про систему громадського здоров’я» від 06.09.2022 р.  2573-IX, Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06 квітня 2000 року № 1645-III (зі змінами), стаття 8 Закону України «Про подолання туберкульозу в Україні»  від 14 липня 2023 року №3269-IX, Закону України від 20.06.2022 № 2320-IX «Про управління відходами», наказів Міністерства охорони здоров’я України від 03.08.2021 №1614 «Про організацію профілактики та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/ соціального захисту населення», від 08.06.2015 № 325 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами» (зі змінами), від 21 лютого 2023 року № 354 «Про затвердження Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до новозбудованих, реставрованих і реконструйованих закладів охорони здоров’я» та Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я», рішення Сквирської міської ради від 30.09.2021 № 01-12-VIII «Стратегія розвитку Сквирської міської територіальної громади на 2021 – 2027 роки», зі змінами від 25.04.2024 № 05-47-VIII, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії Сквирської міської ради з питань соціального захисту, освіти, охорони здоров'я, культури та релігії, з метою зміцнення здоров’я населення Сквирської міської територіальної громади, запобігання хворобам, покращення якості та збільшення тривалості життя, регулює суспільні відносини у сфері громадського здоров’я та санітарно-епідемічного благополуччя населення, Сквирська міська рада VIII скликання

 

ВИРІШИЛА:

                

          1.Затвердити Програму громадського здоров’я з профілактики інфекцій та інфекційного контролю при наданні медичної допомоги в закладах охорони здоров’я комунальної власності Сквирської міської територіальної громади на 2026-2028 роки  (далі – Програма), що додається.

2. Фінансовому управлінню Сквирської  міської ради при формуванні бюджету Сквирської територіальної громади передбачити кошти на фінансування заходів даної Програми в межах фінансових призначень бюджетного року.

  3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію Сквирської міської ради з питань соціального захисту, освіти, охорони здоров'я, культури та релігії.

 

 

Міський голова                                                       Валентина ЛЕВІЦЬКА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Погоджено :

Секретар міської ради                  _____________________ Тетяна Власюк

«______»_____________202 р.

 

Заступник міського голови        ___________________Валентина Бачинська

«______»_____________202 р.

 

Заступник міського голови        _____________________ Людмила Сергієнко

«______»_____________ 202 р.

   

Начальник управління фінансів _______________________ Ірина Круківська

«______»_____________ 202 р.

 

В.о.Начальника відділу з питань

юридичного забезпечення          _______________________ Тамара Поліщук

ради та діловодства                                                                  

«______» _____________  202 р

 

Виконавець:

Директор

КНП СМР «Сквирська

ЦМЛ»                              __________________ Андрій ЧИЖ

«______»____________202 р.                    

 

 

 

Директор

КНП СМР «Сквирський

МЦПМСД»                              __________________ Людмила Гадіяк

«______»____________202 р.                    

 

 

 

Рекомендовано до внесення на

розгляд та затвердження сесією

 

Голова постійної комісії з питань

Соціального захисту, освіти,

Охорони здоров’я, культури та релігії                      Катерина БОНДАРЧУК

 

 

 

 

 

«ЗАТВЕРДЖЕНО»

Рішення Сквирської міської ради

від 07.2025 р.-64-VІІІ

   

         

 

 

 

 

 

 

 

 

  ПРОГРАМА

ГРОМАДСЬКОГО ЗДОРОВ’Я З ПРОФІЛАКТИКИ ІНФЕКЦІЙ ТА ІНФЕКЦІЙНОГО КОНТРОЛЮ ПРИ НАДАННІ МЕДИЧНОЇ ДОПОМОГИ В ЗАКЛАДАХ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я КОМУНАЛЬНОЇ

ВЛАСНОСТІ СКВИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

НА 2026-2028 РОКИ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

м. Сквира

2025 рік

 

І. Паспорт

Програми громадського здоров’я з профілактики інфекцій та інфекційного контролю при наданні медичної допомоги   в закладах охорони здоров’я комунальної власності Сквирської міської територіальної громади на 2026-2028 роки

 

1

Ініціатор розроблення Програми

Сквирська міська рада,

Комунальне некомерційне підприємство Сквирської міської ради «Сквирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» (далі - КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»)

Комунальне некомерційне підприємство Сквирської міської ради «Сквирська центральна міська лікарня» (далі - КНП СМР «Сквирська ЦМЛ»)

2

Законодавча база, дата, номер і назва розпорядчого документа органу виконавчої влади про розроблення програм, нормативні документи

Основи законодавства України про охорону здоров'я,  пункту 22 частини 1 статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», підпункти д, е пункту 3 статті 89 Бюджетного кодексу України, статті 13,14 Закону України «Про систему громадського здоров’я» від 06.09.2022 р.  2573-IX, Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 06 квітня 2000 року № 1645-III (зі змінами), стаття 8 Закону України «Про подолання туберкульозу в Україні»  від 14 липня 2023 року №3269-IX, Закону України від 20.06.2022 № 2320-IX «Про управління відходами», наказів Міністерства охорони здоров’я України від 03.08.2021 №1614 «Про організацію профілактики та інфекційного контролю в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/ соціального захисту населення», від 08.06.2015 № 325 «Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами» (зі змінами), від 21 лютого 2023 року № 354 «Про затвердження Державних санітарних норм і правил «Санітарно-протиепідемічні вимоги до новозбудованих, реставрованих і реконструйованих закладів охорони здоров’я» та Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я», рішення Сквирської міської ради від 30.09.2021 № 01-12-VIII «Стратегія розвитку Сквирської міської територіальної громади на 2021 – 2027 роки», зі мінами від 25.04.2024 № 05-47-VIII

3.

Розробник Програми

Сквирська міська рада, Комунальне некомерційне підприємство Сквирської міської ради «Сквирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», Комунальне некомерційне підприємство Сквирської міської ради «Сквирська центральна міська лікарня»

4.

Відповідальні виконавці Програми

Сквирська міська рада, заклади охорони здоров’я, що засновані на комунальній власності Сквирської міської територіальної громади: комунальне некомерційне підприємство Сквирської міської ради «Сквирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», комунальне некомерційне підприємство Сквирської міської ради «Сквирська центральна міська лікарня»

5.

Співвиконавці Програми

Відділ праці, соціального захисту та соціального забезпечення Сквирської міської ради Сквирської міської ради; Служба у справах дітей та сім’ї Сквирської міської ради; Відділ освіти Сквирської міської ради; Відділ культури, молоді і спорту Сквирської міської ради; Комунальна установа «Центр надання соціальних послуг» Сквирської міської ради;

в інтересах збереження та зміцнення здоров'я населення

6.

Термін реалізації Програми

2026 -2028 роки

7.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми

Міський бюджет, кошти НСЗУ, інші джерела не заборонені чинним законодавством

8.

Головний розпорядник коштів

Сквирська міська рада

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми

всього

 

3 402,3 тис. грн.

      

У тому числі за джерелами:

.

9.1.

місцевий бюджет в межах бюджетних призначень на відповідний період

2026 –1134,1 тис. грн.

2027 –1134,1 тис. грн.

2028 –1134,1 тис. грн.

9.2.

Інші джерела

 

10

Обсяг коштів, які пропонується залучити

на виконання Програми,

Визначається рішенням сесії Сквирської міської ради «Про бюджет Сквирської міської територіальної громади» на відповідний бюджетний рік.

        Примітка. Обсяги та джерела фінансування можуть коригуватися в межах бюджетного періоду без внесення змін до даного додатка.

 

 

ІІ. Проблеми, на розв’язання яких спрямована Програма

 

2.1. Розроблення «Програми громадського здоров’я з профілактики інфекцій та інфекційного контролю при наданні медичної допомоги   в закладах охорони здоров’я комунальної власності Сквирської міської територіальної громади на 2026-2028 роки» (далі — Програма) зумовлено потребою в забезпеченні мешканців Сквирської міської територіальної громади медичними та превентивними (профілактичними) послугами, необхідністю підтримки закладів охорони здоров'я, що засновані на комунальній власності Сквирської міської територіальної громади, в частині збільшення ïx можливостей для своєчасного виявлення та профілактики захворювань, а також підвищення рівня ефективності забезпеченості пацієнтів необхідною медичною допомогою та соціальними послугами.Фото без опису

          Крім того, розроблення Програми зумовлено необхідністю реалізації оперативних цілей, завдань i заходів відповідно до рішення Сквирської міської ради від 30 вересня 2021 року м. Сквира № 01-12-VIII «Про затвердження Стратегії розвитку Сквирської міської територіальної громади на 2021 – 2027 роки» зі змінами від 25.04.2024 № 05-47-VIII по розділу «Охорона здоров'я», щодо забезпечення поширення можливостей для своєчасного виявлення та профілактики захворювань, просування здорового способу життя», а саме:

  • Виявлення, діагностика захворювань на ранніх стадіях та ефективного ïx лікування;
  • планування та реалізація заходів з імунізації населення;
  • збільшення активного працездатного віку населення;
  • заохочення до здорового способу життя ;
  • популяризація здорового способу життя (пропаганда здорового харчування та відмови від шкідливих звичок  тютюнопаління, алкоголю, наркоманії)
  • підвищення поінформованості населення про стан здоров'я населення, умови його збереження,
  •  поінформованості органів Сквирської міської ради щодо рівнів здоров’я населення, народжуваності та смертності.

Чисельність  наявного  населення  Сквирської міської територіальної громади на початок  01.01.2025  року -30970 осіб (станом на 01.01.2024 -31037особи).

Упродовж останніх 5 років в Сквирській міській територіальній громаді спостерігається тенденція зниження народжуваності. Так у 2024 році в Сквирської міської територіальної громади народилось 132 дитини, що на 59 менше, ніж у 2023 році,  у 2023 році народилося   – 191 немовля.

Складна епідемічна ситуація вимагає підвищеної уваги до запобігання поширенню інфекцій і посилює вимоги до якості дезінфекції виробів медичного призначення, інструментів і об'єктів амбулаторій загальної практики сімейної медицини та проведення  у структурних підрозділах КНП СМР «Сквирський міський центр первинної медико -санітарної допомоги» та КНП СМР «Сквирська центральна міська лікарня»  заходів, спрямованих на забезпечення інфекційної безпеки.

За останні два роки в Сквирській міській територіальній громаді кількість випадків у смертності переважає над кількістю народжених. Так смертність  у 2024 році склала – 629 осіб, у 2023 році склала – 574 особи.

Серед основних причин смертності населення Сквирської міської територіальної громади, як і 2024 році, перші два місця займають хвороби системи кровообігу та новоутворення.

За останні три роки захворюваність на туберкульоз знизилась, смертність  від туберкульозу становить – 2 особи за 2024 рік.

В останні роки рівень інфекційної захворюваності характеризується помірною інтенсивністю, з різкими коливаннями по деяким нозологіям. Так у 2024 році було зареєстровано в 1,4 рози зменшилася випадків грипу, ніж у попередні роки. У 2024 році захворіло на грип – 6125 осіб, у 2023 році – 7434 особи.

 

2.2. За даними ВООЗ, до 6 % пацієнтів, які госпіталізуються в сучасні стаціонари у розвинених країнах, отримують одну або більше інфекцій, пов’язаних з медичною допомогою; у країнах, що розвиваються, ці цифри є значно вищими. Залежно від дії різних факторів, частота виникнення ІПНМД коливається. Деякі групи пацієнтів особливо вразливі: немовлята, люди похилого віку, пацієнти з важким перебігом основної патології й множинними супутніми захворюваннями, пацієнти, що зазнають агресивних і інвазивних медичних втручань. Інфекції, пов’язані з наданням первинної, вторинної допомоги суттєво знижують якість життя пацієнта, призводять до втрати репутації лікувальної установи.

Одне із задач, яке ставить перед собою міська рада та визначено Стратегією розвитку Сквирської міської територіальної громади до 2027 року – це збільшення тривалості життя громадян. Зробити це передбачається за рахунок активації профілактичної роботи, адже серед причин смертності переважають захворювання , які в першу чергу можна попередити за рахунок широкої і активної профілактичної роботи та пропаганди здорового способу життя. Попередження передчасної смертності від зовнішніх причин має базуватися на поліпшенні організаційних заходів щодо надання доступної та якісної медичної допомоги, соціальних послуг, проведенні роботи серед населення щодо надання долікарської допомоги.

 

2.3. Ефективна профілактика інфекцій та інфекційний контроль є проблемою громадського здоров'я, що є фундаментальною для безпеки пацієнтів та зміцнення системи охорони здоров'я. Інфекційні хвороби, пов'язані з наданням медичної допомоги, епідемії та пандемії, які викликають міжнародне занепокоєння (наприклад коронавірусна хвороба 2019року) ґрунтуються на заходах профілактики інфекцій та інфекційному контролі.

Внутрішньо –лікарняні інфекції залишаються однією з проблем сучасної медицини. Для ефективної боротьби з Внутрішньо –лікарняні інфекційними захворюваннями необхідно мати актуальних чіткі правила моніторингу за інфекціями та поширенням стійкості  їх збудників до протимікробних препаратів, здійснення дезінфекційних заходів, а також системний підхід, що передбачено у запропонованій програмі, здійснення контролю за поширенням внутрішньолікарняних інфекцій на період 2026-2028 роки.

 Як інструмент для вирішення цих проблем охорони здоров'я використовується сучасна й ефективна система інфекційного контролю.

Інфекційний контроль в закладах охорони здоров'я (ЗОЗ) та соціальних послуг — це система організаційних, профілактичних та протиепідемічних заходів, спрямованих на запобігання появленню та поширенню інфекційних хвороб, пов’язаних із наданням медичної допомоги (ІПНМД), що базується на результатах епідеміологічного нагляду. Він включає в себе організаційні, профілактичні та протиепідемічні заходи, що базуються на результатах епідеміологічного нагляду. Мета інфекційного контролю - мінімізувати ризик інфекцій, пов'язаних з наданням медичної допомоги та соціальних послуг, а також передачі інфекцій між пацієнтами, персоналом та відвідувачами. 

 

Профілактика інфекцій та інфекційний контроль має вирішальне значення для зведення до мінімуму передавання збудників інфекційних хвороб, а також для забезпечення готовності до спалахів і запобігання їм.

 

2.4.  Керівний принцип основних компонентів профілактики інфекцій та інфекційного контролю ВООЗ полягає в тому, що «доступ до послуг охорони здоров'я, розроблених та керованих з метою мінімізації ризиків, які попереджають інфекційні хвороби, пов'язані з наданням медичної допомоги для пацієнтів та працівників охорони здоров'я, є одним з основних прав людини». Стратегія підвищення якості медичної допомоги через впровадження в практику охорони здоров’я системи інфекційного контролю доводить її успішність на досвіді багатьох країн світу у співпраці з іншими надавачами соціальних послуг.

 

ІІІ. Мета Програми

 

Метою програми є створення безпечного середовища для пацієнтів та персоналу, запобігання виникненню та поширенню інфекцій, зниження рівня інфекційних захворювань, пов’язаних з наданням медичної допомоги в закладах охорони здоров’я, раннього виявлення, профілактики та попередження захворювань, збереження і зміцнення здоров’я мешканців Сквирської міської територіальної громади, збільшення тривалості та покращення якості життя, заохочення до здорового способу життя.

Досягнення мети даної Програми можливо при взаємодії із суб’єктами громадського здоров’я, закладами освіти, центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, службами у справах дітей, територіальними центрами соціального обслуговування населення, іншими надавачами соціальних послуг, зокрема неурядовими та благодійними організаціями, правоохоронними органами, підприємствами, установами та організаціями, засобами масової інформації, органами місцевого самоврядування на території обслуговування в інтересах збереження та зміцнення здоров’я населення.

 

IV. Основні завдання Програми

 

Для досягнення визначеної цією Програмою мети потребує об’єднання зусиль органів місцевого  самоврядування і громадськості, суб’єктів громадського здоров’я, закладів освіти, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, територіального центру соціального обслуговування населення, іншими надавачами соціальних послуг, зокрема неурядовими та благодійними організаціями, правоохоронними органами, підприємствами, установами та організаціями для здійснення цілої низки заходів та завдань:

- Удосконалення епідеміологічного нагляду та ведення обліку інфекційних хвороб, пов'язаних з наданням медичної допомоги.

- Вдосконалення профілактики інфекційних хвороб, пов'язаних з наданням медичної допомоги в закладах охорони здоров'я, які надають медичну допомогу в стаціонарних умовах та її впровадження.

-Впровадження покращення гігієни рук в закладах охорони здоров'я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення;

-Впровадження адміністрування антимікробних препаратів в закладах охорони здоров'я, які надають медичну допомогу в стаціонарних умовах;

-Створення відділу інфекційного контролю закладу охорони здоров'я та установи/закладу надання соціальних послуг/соціального захисту населення;

 

V. Обґрунтування шляхів і засобів розв’язання проблем,

строки та етапи виконання Програми

        Головними шляхами розв’язання проблем Програми є безумовне дотримання законодавчих та нормативних документів з питань інфекційного контролю та громадського здоров’я. З цією метою буде реалізований комплекс заходів, спрямованих на:

1.Створення та налагодження роботи відділу з інфекційного контролю (далі – ВІК), як окремого структурного підрозділу у закладі. Укомплектування ВІК фахівцями відповідно до Положення про відділ з інфекційного контролю закладу охорони здоров’я та установи/закладу надання соціальних послуг / соціального захисту населення.

2.Розроблення плану дій з профілактики інфекцій та інфекційного контролю з зазначенням кількісних індикаторів, відповідальних осіб, термінів виконання та розрахованим бюджетом.

3.Розроблення, впровадження та моніторинг дотримання стандартних операційних процедур (далі – СОП).

4.Встановлення режиму роботи, штатного розпису та зайнятості ліжок відповідно до вимог.

5.Навчання і підготовка з ПІІК всіх працівників закладу відповідно затвердженого графіка. Навчання має включати як теоретичні, так і практичні заняття.

6.Проведення епідеміологічного нагляду за інфекціями, які пов’язані з наданням медичної допомоги (далі – ІПНМД) з метою виявлення найбільш розповсюджених ІПНМД та реєстрації їх спалахів, включаючи викликані мікроорганізмами з антимікробною резистентністю, відповідно до Порядку здійснення епідеміологічного нагляду та ведення обліку інфекційних хвороб, пов’язаних з наданням медичної допомоги.

7.Впровадження адміністрування антимікробних препаратів відповідно до Інструкції з впровадження адміністрування антимікробних препаратів в закладах охорони здоров’я, які надають медичну допомогу в стаціонарних умовах.

8.Впровадження покращення гігієни рук відповідно до Інструкції з впровадження покращення гігієни рук в закладах охорони здоров’я та установах/закладах надання соціальних послуг/соціального захисту населення.

9.Проведення моніторингу, оцінки та забезпечення зворотного зв’язку з ПІІК задля підтримки досягнутих результатів та сприяння покращення їх в майбутньому.

10.Формування культури безпеки у закладі – створення робочого середовища, де керівництво та працівники розуміють та дотримуються спільних зобов’язань щодо безпеки.

          11. Безпечне поводження з медичними відходами, що регламентується Державними санітарно-протиепідемічними правилами і нормами, затвердженими наказом МОЗ України від 06.09.2022 № 1602.

 

 

VІ. Обґрунтування обсягів і джерел фінансування та визначення строків виконання Програми

 

Строк виконання програми 2026 – 2028 роки.

Обсяг бюджетних коштів визначається щороку, виходячи із фінансової можливості міського бюджету та обсягів цільових субвенцій, які надходять до міського бюджету з державного та обласного бюджетів на виконання окремих заходів з охорони здоров’я.

 

Фінансування заходів, визначених Програмою, здійснюється відповідно до Бюджетного Кодексу України і передбачається за рахунок коштів міського бюджету та інших джерел не заборонених чинним законодавством України.

 

Обсяги фінансування завдань і заходів Програми уточнюються кожного року залежно від фінансової можливості міського бюджету.

 

Обсяг коштів, які планується залучити на виконання Програми

Підприємство

 

 

 

Усього витрат на виконання

Програми 2026 -2028 роки,

тис. грн

 

За рахунок коштів міського бюджету

 

Заклади охорони здоров’я, що засновані на комунальній власності Сквирської міської територіальної громади: комунальне некомерційне підприємство Сквирської міської ради «Сквирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», комунальне некомерційне підприємство Сквирської міської ради «Сквирська центральна міська лікарня»

 

 

3402,3

 

VII. Очікувані результати виконання Програми

Очікуваними результатами виконання Програми є:

-Поліпшення демографічної ситуації, збереження та зміцнення здоров’я населення Сквирської міської територіальної громади шляхом підвищення якості та ефективності надання медичної допомоги, з пріоритетним напрямом профілактики та лікування хронічних неінфекційних, найбільш значущих в соціально-економічному та медико-демографічному плані класів і нозологічних форм хвороб.

- Зменшення впливу інфекції, пов’язані з наданням первинної та вторинної допомоги (ІПНМД) більше ніж на 15%;

 -Зниження рівня смертності від захворювань органів кровообігу;

 -Поліпшення якості і збільшення тривалості життя мешканців громади;

-Забезпечення можливості оперативного реагування та усунення дії небезпечних факторів;

- зменшити захворюваність, смертність від інфекційних захворювань серед пацієнтів, більше ніж на 20%;

- попередити передачу резистентних штамів бактерій та заощадити кошти, шляхом раціонального використання антимікробних препаратів з профілактичною та лікувальною метою;

- створити систему моніторингу та аудиту у ефективності програми інфекційного контролю в Закладах охорони здоров’я, що засновані на комунальній власності Сквирської міської територіальної громади: комунальному некомерційному підприємстві Сквирської міської ради «Сквирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», комунальному некомерційному підприємстві Сквирської міської ради «Сквирська центральна міська лікарня»;

- посилити систему надання первинної та вторинної медичної допомоги шляхом якісної пацієнт орієнтованої допомоги.

 

 

VІІІ. Координація та контроль за виконанням Програми

 

Координація дій та контроль за виконанням Програми здійснюється Сквирською міською радою  шляхом:

- надання звіту про хід виконання Програми її відповідальними Виконавцями;

    - обговоренням стану та проблем реалізації Програми на засіданнях постійної комісії Сквирської міської ради з питань соціального захисту, освіти, охорони здоров'я, культури та релігії;

- постійного моніторингу виконання Програми.

 

 

Директор КНП СМР «Сквирська ЦМЛ»                                      Андрій ЧИЖ   

 

Директор КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»                Людмила ГАДІЯК

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1 до Програми

 

Перелік

завдань і заходів Програми громадського здоров’я з профілактики інфекцій та інфекційного контролю при наданні медичної допомоги   в закладах охорони здоров’я комунальної власності Сквирської міської територіальної громади

на 2026-2028 роки

тис.грн.

Оперативна ціль Стратегії сталого розвитку Сквирської міської територіальної громади

Завдання програми

Найменування    заходу

Виконавці

Строки     виконання

Джерела  фінансування

Прогнозний обсяг фінансових ресурсів всього, тис. грн.

У тому числі за роками

Очікуваний результат

2026

2027

2028

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Міцне здоров’я кожному

1.Поширення можливостей для своєчасного виявлення та профілактики інфекційних захворювань

1.1.Реалізація безперервного каскаду заходів з профілактики, догляду та лікування, спрямованої на протидію епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу

 

1.1.1. Проведення загальноміських інформаційно-пропагандистських акцій, присвячених проблемам ВІЛ-інфекції / СНІДу і толерантності до населення, яке відноситься до груп підвищеного ризику, та людей,   які живуть  з ВІЛ-інфекцією / СНІДом

Виконавчий комітет Сквирської міської ради, КНП СМР «Сквирський МЦПМСД», КНП СМР «Сквирська ЦМЛ », Сквирський міський центр соціальних служб для дітей  та сім’ї,

2026-2028

Не потребує додаткового фінансування

-

-

-

-

Збільшення  рівня інформованості для можливість об'єднання зусиль містян, фахівців та небайдужих людей для подолання епідемії ВІЛ-інфекції та туберкульозу

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Міцне здоров’я кожному

1.Поширення можливостей для своєчасного виявлення та профілактики інфекційних захворювань

1.1.2. Виготовлення та розміщення на об'єктах зовнішньої реклами інформації з питань профілактики інфікування ВІЛ, необхідності тестування та доступності лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу, поширення соціальної реклами щодо негативних наслідків вживання наркотиків і психоактивних речовин та популяризації здорового способу життя

КНП СМР «Сквирська ЦМЛ »

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»,

2026-2028

Місцевий бюджет

30,0

 

 

30,0

10,0

 

 

10,0

10,0

 

 

10,0

10,0

 

 

10,0

Виготовлення та розміщення 4 одиниць рекламних продуктів (банерів 3-6м) щорічно, усього за Програмою – 12 одиниць рекламної продукції по 6 на КНП

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Міцне здоров’я кожному

1.Поширення можливостей для своєчасного виявлення та профілактики інфекційних захворювань

1.1.3 Забезпечення доступного та ефективного тестування населення на ВІЛ  із застосуванням швидких тестів у закладах охорони здоров'я комунальної власності територіальної громади

КНП СМР «Сквирська ЦМЛ » ,  

 

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»,

2026-2028

Потребує додаткового фінансування

75,0

 

 

30,0

25,0

 

 

10,0

25,0

 

 

10,0

25,0

 

 

10,0

Збільшення кількості тестування на ВІЛ задля можливості якнайбільшого виявлення ВІЛ-інфікованих, призначення їм антиретровірусної терапії, яка убезпечить людину та оточуючих

1.1.4 Надання послуг щодо індексного тестування осіб із близького оточення  ВІЛ-інфікованих при отриманні позитивного результату, взяття на диспансерний облік та призначення їм антиретровірусної терапії

КНП СМР «Сквирська ЦМЛ » ,

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»,

 

2026-2028

Не потребує додаткового фінансування

-

-

-

-

 

Збільшення кількості нововиявлених випадків ВІЛ-інфікованих та

призначення їм антиретровірусної терапії

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Міцне здоров’я кожному

1.Поширення можливостей для своєчасного виявлення та профілактики інфекційних захворювань

1.1.5 Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини, а саме забезпечення адаптованими молочними сумішами дітей першого року життя, народжених ВІЛ-інфікованими матерями

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»,

2026-2028

Місцевий бюджет

30,0

10,0

10,0

10,0

Охоплення 100% дітей, які народжуються ВІЛ-інфікованими матерями

1.1.6 Медикаментозна профілактика опортуністичних інфекцій у людей, які живуть з ВІЛ

КНП СМР «Сквирська ЦМЛ »

2026-2028

Місцевий бюджет

30,0

10,0

10,0

10,0

Забезпечення людей, які живуть з ВІЛ засобами медичної профілактики

 

    1. Здійснення заходів щодо раннього виявлення та лікування туберкульозу

 

 

1.2.1 Придбання туберкуліну для проведення туберкулінодіагностики для груп підвищеного ризику щодо захворювання на туберкульоз

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»

2026-2028

Місцевий бюджет

150,0

50,0

50,0

50,0

Виявлення туберкульозу серед контактних осіб, ВІЛ- інфікованих та невакцинованих БЦЖ

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Міцне здоров’я кожному

1.Поширення можливостей для своєчасного виявлення та профілактики інфекційних захворювань

1.3. Виявлення та профілактика інших інфекційних захворювань

1.3.1 Проведення щеплень груп епідемічного ризику з метою зниження рівня захворюваності на гепатит B

 

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»

2026-2028

Місцевий бюджет

30,0

10,0

10,0

10,0

Зниження рівня захворювання на гепатит B серед дорослого населення

 

 

1.3.2Проведення передсезонної імунопрофілактики грипу в групах епідемічного ризику (медичні     працівники)

 

 

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»

2026-2028

Місцевий бюджет

180,0

60,0

60,0

60,0

Імунопрофілактика працівників підприємства

 

 

КНП СМР «Сквирська ЦМЛ »

2026-2028

Місцевий бюджет

120,0

40,0

40,0

40,0

Імунопрофілактика працівників підприємства

 

 

1.3.3 Скринінг населення на гепатит B за групами ризику, визначеними стандартами медичної допомоги

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»

2026-2028

Не потребує додаткового фінансування

-

-

-

-

Ране виявлення  захворювання на гепатит B

 

 

1.3.4 Скринінг населення на гепатит С за групами ризику, визначеними стандартами медичної допомоги

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»

2026-2028

Не потребує додаткового фінансування

-

-

-

-

Ране виявлення  захворювання на гепатит С

 

2. Стандартні заходи захисту, гігієна рук, епідеміологічний нагляд, адміністрування антимікробних препаратів

2.1. Безпека пацієнта,                 Безпека персоналу закладів ОЗ

 

 

КНП СМР «Сквирська ЦМЛ » ,  

 

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»,

2026-2028

Потребує додаткового фінансування

1800,0

 

 

300,0

600,0

 

 

100,0

600,0

 

 

100,0

600,0

 

 

100,0

 

 

 

КНП СМР «Сквирська ЦМЛ »

2026-2028

Потребує додаткового фінансування

45,0

15,0

15,0

15,0

  •  

 

 

 

КНП СМР «Сквирська ЦМЛ » ,  

 

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»,

2026-2028

Потребує додаткового фінансування

120,0

 

 

30,0

40,0

 

 

10,0

40,0

 

 

10,0

40,0

 

 

10,0

Недопущення розповсюдження інфекцій

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

 

    1. Своєчасне виявлення та профілактика неінфекційних захворювань

Міцне здоров’я кожному

2.Профілактика та лікування хронічних неінфекційних хвороб

2.1.1 Скринінг населення з метою ранньої діагностики цукрового діабету

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»

2026-2028

Не потребує додаткового фінансування

-

-

-

-

Підвищення рівня виявлення хворих на цукровий діабет

2.1.2. Скринінг населення для визначення рівня холестерину

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»

2026-2028

Не потребує додаткового фінансування

-

-

-

-

Підвищення рівня виявлення осіб з підвищеним рівнем холестерину

2.1.3 Попередження вроджених аномалій шляхом забезпечення вагітних жінок в перший триместр вагітності фолієвою кислотою

КНП СМР «Сквирська ЦМЛ»

2026-2028

Місцевий бюджет

72,6

24,2

24,2

24,2

Попередження вроджених аномалій

 

 

2.1.4. забезпечення прижиттєвої і посмертної діагностики хвороб, патологічних станів і процесів; – забезпечення експертизи і контролю якості діагностики та лікування на основі клініко-патологоанатомічних співставлень на всіх рівнях надання медичної допомоги;

КНП СМР «Сквирська ЦМЛ»

2026-2028

Місцевий бюджет

149,7

49,9

49,9

49,9

Прижиттєва і посмертна діагностика хвороб, патологічних станів і процесів, контроль якості надання медичної допомоги

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

 

 

3.1 Проведення інформаційних компаній з питань профілактики захворюваності та здорового способу життя

Міцне здоров’я кожному

3. Просування здорового способу життя серед мешканців громади

3.1.1 Підвищення рівня поінформованості населення з питань запобігання та профілактики неінфекційних захворювань шляхом виготовлення і розповсюдження відео та поліграфічної продукції

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»

2026-2028

Місцевий бюджет

15,0

5,0

5,0

5,0

Щороку виготовлення та розповсюдження брошур з 4 нозологій

3.1.2 Підвищення рівня поінформованості населення з питань запобігання та профілактики інфекційних захворювань шляхом виготовлення і розповсюдження відео та поліграфічної продукції

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»

2026-2028

Місцевий бюджет

-

-

-

-

Щороку виготовлення та розповсюдження брошур з 4 нозологій

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

Міцне здоров’я кожному

3. Просування здорового способу життя серед мешканців громади

3.1.3 Пропаганда здорового пособу життя шляхом виготовлення і розповсюдження відео та поліграфічної продукції (тютюнопаління, алкоголізму, наркоманія, надмірна вага, фізична активність, небезпечний секс, вакцинація, тощо)

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»

2026-2028

Місцевий бюджет

15,0

5,0

5,0

5,0

Щороку виготовлення та розповсюдження брошур для запобігання негативним факторам впливу на здоров’я та пропаганди імунізації

Міцне здоров’я кожному

4.Забезпечення пільгових категорій населення ефективними, безпечними і якісними лікарськими засобами та виробами медичного призначення

4.2 Забезпечення хворих, які страждають на рідкісні (орфанні ) захворювання

4.2.1 Забезпечення хворих, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання згідно Постанови КМУ від 31 березня 2015 року № 160 "Про затвердження Порядку забезпе-чення громадян, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами та відповідними харчовими продуктами для спеціального дієтичного споживання"

КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»

2026-2028

Місцевий бюджет

150,0

50,0

50,0

50,0

Забезпечення хворих на рідкісні (орфанні) захворювання життєво необхідними лікарськими засобами та харчовими продуктами

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ВСЬОГО ЗА ПРОГРАМОЮ

3402,3

1134,1

1134,1

1134,1

 

                                                       

          Директор КНП СМР «Сквирська ЦМЛ»                                         Андрій ЧИЖ

Директор КНП СМР «Сквирський МЦПМСД»                               Людмила ГАДІЯК

 

 


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь