Сквирська міська територіальна громада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Рішення виконавчого комітету №35/2 «Про затвердження Порядку проведення аналізу поточних цін на матеріальні ресурси в проєктах будівництва (реконструкції) та капітального ремонту»

Кількість переглядів: 211
Скликання: Виконавчий комітет Сквирської міської ради VIII скликання
Сесія: Засідання виконавчого комітету в 2026 році №2
Тип документу: Рішення виконавчого комітету
Дата: 03.02.2026
Номер документу: 35/2
Назва документу: Про затвердження Порядку проведення аналізу поточних цін на матеріальні ресурси в проєктах будівництва (реконструкції) та капітального ремонту
Прикріплені файли:
  1. Файл 1 (0.03 МБ)

 

СКВИРСЬКА МІСЬКА РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 03 лютого 2026 року                   м. Сквира                                          № 35/2

 

Про затвердження Порядку проведення аналізу

поточних цін на матеріальні ресурси

 в проєктах будівництва (реконструкції)

та капітального ремонту

 

Керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 19.11.2025 № 1512 «Деякі особливості визначення вартості будівництва в умовах воєнного стану» та роз’яснення Міністерства розвитку громад та територій України (лист від 11.12.2025 №36804/28/14-25), Настанову з визначення вартості будівництва (затвердженої наказом Мінрегіону від 01.11.2021 №281 із змінами), а також для забезпечення ефективного використання фінансових ресурсів та попередження ризиків завищення цін на матеріальні ресурси при визначенні вартості будівництва об’єктів із залученням бюджетних коштів Сквирської міської територіальної громади та інших коштів, не заборонених чинним законодавством, виконавчий комітет Сквирської міської ради 

 

В И Р І Ш И В:

 

1. Затвердити Порядок проведення аналізу поточних цін на матеріальні ресурси в проєктах будівництва (реконструкції) та капітального ремонту, які реалізуються відділом капітального будівництва, комунальної власності та житлово-комунального господарства Сквирської міської ради (додається).

2. Це рішення може бути переглянуте у зв’язку з внесенням змін до законодавчих актів.

3. Контроль за виконанням  рішення покласти на заступника міської голови Ігоря ЯРКОВОГО.

 

Голова виконкому                                                          Валентина ЛЕВІЦЬКА

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

рішення виконавчого комітету Сквирської міської ради

від 03.02.2026 № 35/2

 

Порядок

проведення аналізу поточних цін на матеріальні ресурси в проєктах будівництва (реконструкції) та капітального ремонту, які реалізуються відділом капітального будівництва, комунальної власності та житлово-комунального господарства Сквирської міської ради.

 

1. Загальні положення

1.1. Цей Порядок створений на виконання вимог пункту  4.9 Настанови з визначення вартості будівництва, затвердженої Наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281 (далі - Настанова), пункту 4.11 Методики визначення вартості дорожніх робіт та послуг щодо визначення вартості нового будівництва, реконструкції, ремонтів та експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування, затвердженої Наказом Міністерства інфраструктури України від  07.10.2022  № 753 (далі - Методика) та відповідно до  Постанови КМУ від 19.11.2025 № 1512 «Деякі особливості визначення вартості будівництва в умовах воєнного стану» (далі — Постанова про ціноутворення).

 1.2 Цей  Порядок регулює методичні підходи, алгоритм та процес аналізу поточних цін на  матеріальні ресурси, які використовуються проектуванням та виконанням робіт з будівництва, поточного ремонту та експлуатаційного утримання обʼєктів, що належать до сфери управління  відділу капітального будівництва, комунальної власності та житлово-комунального господарства Сквирської міської ради (далі – Віддділ).

1.3 Порядок застосовується для визначення обґрунтованих поточних цін на основні матеріальні ресурси при рівних якісних характеристиках і транспортних витрат при складанні інвесторської кошторисної документації (у тому числі у випадках, коли розроблення проектної документації покладається на підрядника).

2. Визначення понять

2.1. Терміни, що застосовуються в цьому Порядку, вживаються в такому значенні:

аналіз поточних цін на матеріальні ресурси - процес збору, аналізу, обробки систематизації інформації щодо ринкових цін на основні матеріальні  ресурси для будівельних робіт при їх рівних якісних характеристиках, витрат на їх транспортування. Такий аналіз відбувається за переліком джерел та відповідно до механізму, визначеного цим Порядком.

основні матеріальні ресурси - матеріальні ресурси, зазначені у відомості ресурсів кошторисної частини проектної документації;

зовнішній надавач послуг аналізу - фізична особа-підприємець або юридична особа, яка здійснює аналіз поточних цін відповідно до умов договору про надання відповідних послуг або договору підряду, укладеного між Відділом та такою особою. Договір із зовнішнім надавачем послуг аналізу поточних цін укладається з умовою здійснення таким надавачем аналізу цін відповідно до цього Порядку з урахуванням Постанови КМУ від 19.11.2025 № 1512 «Деякі особливості визначення вартості будівництва в умовах воєнного стану»;

субʼєкт аналізу - уповноважена особа з аналізу цін або зовнішній надавач послуг аналізу;

уповноважена особа з аналізу цін - посадова особа Відділу, яка відповідно до посадової інструкції виконує функції з аналізу поточних цін. Для цілей виконання цього Порядку, аналіз поточних цін на матеріальні ресурси можуть виконувати одна або декілька уповноважених осіб з аналізу цін, розподіл завдань між уповноваженими особами здійснюється на розсуд начальника Відділу.

Інші визначення в цьому Порядку використовуються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.11.2025 № 1512, Настанови, Методики та інших нормативно-правових актів.

 

3. Перелік джерел аналізу цін

3.1. Аналіз поточних цін на матеріальні ресурси здійснюється відповідно до переліку джерел, визначених пунктами 3.2.- 3.3. цього Порядк,у у разі  наявності у них відповідної інформації. При цьому, джерела інформації, зазначені в підпунктах 3.2.6 та 3.3.5 «Інші відкриті джерела інформації», використовуються відповідно до критеріїв допустимості застосування джерел інформації, встановлених  пунктом 3.5. цього Порядку.

3.2. Для цілей проведення об'єктивного аналізу поточних цін на матеріальні ресурси, встановлюється наступний перелік джерел інформації:

3.2.1. Комерційні пропозиції або інша підтверджена інформація, надана виробниками та/або постачальниками матеріальних ресурсів або отримана                з їх відкритих вебресурсів. Для цілей аналізу поточних цін в рамках проектів,          в яких розроблення проектної документації покладається на підрядника, джерелом аналізу також є підтверджена інформація від підрядника щодо вартості матеріальних ресурсів;

3.2.2. Інформація щодо цін на матеріальні ресурси, отримана шляхом пошуку у базах даних Prozorro/Prozorro Market;

3.2.3. Бази даних цін на матеріальні ресурси, наявні в рекомендованих Мінінфраструктури кошторисних програмах та/або на відкритих веб-ресурсах базових організацій Мінінфраструктури, та/або структура даних яких відповідає вимогам, викладеним у додатку № 19 до п. 4.11 Методики;

3.2.4. Відкриті вебресурси українських маркетплейсів, інтернет-магазинів та друковані інформаційні довідники;

3.2.5. Ціни на матеріальні ресурси для  учасника процедури закупівель та договірної ціни визначаються визначенням ціни пропозиції згідно з пунктом 5.10 Настанови поточні ціни на матеріальні ресурси приймаються на підставі проведеного учасником процедури закупівлі (підрядником) аналізу цін (при рівних якісних характеристиках), за обґрунтованою ціною матеріальних ресурсів, що склалася на дату оформлення ціни пропозиції та яка не повинна перевищувати середню ціну в регіоні.

Крім того, на етапі підготовки тендерної документації уповноваженій особі передбачити, що переможець процедури закупівлі повинен надати кошторисну документацію (договірну ціну з розрахунками) для погодження її Замовником, з залученням уповноваженої особи з аналізу цін, зовнішніх надавачів послуг з аналізу цін, інженера-консультанта або інженера- кошторисника, до моменту підписання договору про закупівлю, у тому числі аналіз цін на матеріальні ресурси (за формою Додаток 1 до Порядку) на матеріальні ресурси, що обґрунтовують вартість та не перевищення середньої ціни, у форматі pdf та/або xls(x), та/або word.

Замовник залишає за собою право здійснити перевірку проведеного підрядником аналізу цін з залученням інженера- консультанта або інженера- кошторисника.

3.2.6. Інші відкриті джерела інформації, у тому числі визначені відповідно до статті 5 Закону України «Про доступ до публічної інформації» (далі - ЗУ «Про доступ до публічної інформації») та Постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. № 835 «Про затвердження Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних» (далі - ПКМУ № 835).

3.3. Під час встановлення обґрунтованості рівня цін на матеріальні ресурси обов’язково враховуються транспортні витрати. Для визначення об’єктивного розміру транспортних витрат використовуються наступні джерела інформації:

3.3.1. Комерційні пропозиції або інша інформація, надана виробниками та/або постачальниками матеріальних ресурсів, та/або надавачами послуг по перевезенню вантажів;

3.3.2. Бази даних цін, з урахуванням вимог встановлених цим Порядком та Методикою;

3.3.3. Усереднені показники провізної плати, визначені базовими організаціями з ціноутворення Мінінфраструктури;

3.3.4. Інформація від громадян, юридичних осіб та/або фізичних осіб підприємців, що направлені Відділу за результатами опублікування результатів аналізу поточних цін та вартості витрат, та які містять фактичні верифіковані дані;

3.3.5. Інші відкриті джерела інформації, у тому числі визначені відповідно до ЗУ «Про доступ до публічної інформації», ПКМУ  № 835 та ПКМУ від 19.11.2025 № 1512.

3.4. Допустимість застосування джерел аналізу поточних цін на матеріальні ресурси для цілей цього Порядку, зазначених у підпунктах 3.2.6 та 3.3.5 «Інші відкриті джерела інформації» визначається за такими  критеріями:

3.4.1. Репутація джерела, визначається виходячи з того, чи наявна                     у відкритих джерелах інформація негативного характеру, що свідчить про необʼєктивність або упередженість інформації, зазначеного у такому джерелі або інші факти, що ставлять під сумнів достовірність зазначеної інформації.

3.4.2. Спеціалізованість джерела. Вважається, що джерело є спеціалізованим у випадку, якщо переважна більшість інформації наявної у цьому джерелі, стосується сфери будівництва, виробництва, та/або постачання чи виробництва відповідних будівельних матеріалів та товарів, щодо яких здійснюється аналіз поточних цін на матеріальні ресурси.

3.4.3. Актуальність джерела. Джерело вважається актуальним, якщо за результатами перевірки встановлено, що термін оновлення даних не перевищує  3 (трьох) календарних місяців.

3.4.4. Достовірність джерела. Джерело вважається достовірним у випадку, якщо субʼєкт наповнення джерела інформації на запит повідомляє, яким чином  був проведений збір  інформації, а також інші дані, які дозволяють її перевірити (верифікувати, відновити). Достовірність джерела перевіряється субʼєктом аналізу у випадку виникнення обґрунтованого сумніву у такій достовірності.

3.5. Комерційні пропозиції від виробників та/або постачальників матеріальних ресурсів та/або підрядників отримуються від таких осіб  на підставі запиту на комерційні пропозиції. За наявності відповідної можливості у конкретно визначеному регіоні, встановлюється такий пріоритет обʼєктів запиту комерційних пропозицій: виробники матеріальних ресурсів, офіційні представники виробника матеріальних ресурсів, профільний постачальник відповідних матеріальних ресурсів, інші постачальники матеріальних ресурсів. Окрім цього, до розгляду приймаються пропозиції відпускних цін на матеріальні ресурси з відокремленими показниками вартості транспортних витрат (у разі можливості  виробником та/або постачальником матеріальних ресурсів та/або підрядником самостійно доставити такий матеріал до обʼєкту будівництва). 

4. Алгоритм здійснення аналізу поточних цін на матеріальні ресурси

4.1. Аналіз поточних цін на матеріальні ресурси, визначених у остаточній відомості ресурсів, наданій Генпроектувальником (проектувальником), здійснюється відповідно до вимог постанови КМУ від 19.11.2025 № 1512 «Деякі особливості визначення вартості будівництва в умовах воєнного стану»  Методики, Настанови та умов договору.

4.2. Субʼєктом аналізу поточних цін на матеріальні ресурси  в рамках окремо визначеного проекта будівництва є уповноважена особа з аналізу цін, або декілька таких осіб, на розсуд керівника Відділу. Субʼєктом аналізу також можуть бути визначені зовнішній надавач послуг з аналізу цін, з яким укладається договір про надання відповідних послуг.

Також, у випадку, якщо субʼєктами аналізу призначаються декілька уповноважених осіб з аналізу цін, розподіл завдань між ними щодо аналізу цін в рамках окремого проекту здійснюється безпосереднім керівництвом.

4.3. Відповідний суб'єкт аналізу здійснює аналіз наявних пропозицій щодо поточних цін на матеріальні ресурси шляхом почергового дослідження  кожного із джерел, зазначених в пунктах 3.2-3.3. цього Порядку.

Аналіз поточних цін здійснюється за умови врахування наступних характеристик:

необхідний обсяг постачання матеріальних ресурсів (у разі можливості);

аналізу підлягають пропозиції, де відпускні ціни на матеріальні ресурси та витрати на транспортування відокремлені одні від одних;

рівні якісні характеристики обʼєктів аналізу, які приймаються до аналізу у відповідних джерелах;

однакових умов постачання (умови оплати: передплата, післяплата);

пропозиції вартості відповідних ресурсів та витрат, що приймаються до аналізу, встановлені на період не раніше ніж 1 (один) календарний місяць до фактичної дати здійснення аналізу.

При здійсненні аналізу цін обовʼязково враховується обсяг матеріального ресурсу, передбачений відомістю ресурсів кошторисної частини проектної документації.

4.4. У випадку наявності зауважень та приміток, необхідних до зазначення в ході аналізу, суб’єкт аналізу зазначає відповідну інформацію у звіті за результатами аналізу цін (Додаток 1).

4.5. Аналіз поточних цін за допомогою системи Prozorro/Prozorro Market здійснюється шляхом формування пошукових запитів за аналогічними товарами, роботами та/або послугами в тому числі із  використанням публічного модулю аналітики ВІ Prozorro з урахуванням вимог, встановлених цим Порядком.

4.6. Під час здійснення аналізу поточних цін, суб’єкт аналізу для забезпечення належного рівня  об'єктивності даних, в межах своїх повноважень може взаємодіяти з суб'єктами господарювання незалежно від форми власності.

4.7. Під час здійснення аналізу поточних цін  за категорією «Інші відкриті джерела аналізу поточних цін та вартості», субʼєкт аналізу зазначає назву та тип відповідного джерела, надає посилання на таке джерело у звіті за результатами аналізу (Додаток 1).

4.8. При проведенні аналізу цін, пропозиції, які, на думку субʼєкта аналізу є аномально низькими або високими у порівнянні із іншими ціновими пропозиціями, не враховуються.

4.9. За результатами аналізу поточних цін формується відповідний звіт за формою, затвердженою цим Порядком (Додаток 1). До розділу 1 звіту, який стосується цін на матеріальні ресурси, вносяться виключно пропозиції щодо відпускних цін на матеріальні ресурси.

4.10. У випадку здійснення аналізу поточних цін  зовнішнім надавачем послуг з аналізу, результати надаються Замовнику (Службі відновлення)                    у встановлений договором термін в електронному та паперовому вигляді                 за формою, затвердженою цим Порядком (Додаток 1).

4.11. У разі виявлення в процесі аналізу поточних цін  недостатньої кількості якісних характеристик матеріальних ресурсів, відповідний субʼєкт аналізу  разом з проектувальником (підрядником, у випадку коли розроблення проектної документації покладається на підрядника) визначають необхідні якісні та технічні характеристики матеріальних ресурсів для подальшого продовження аналізу поточних цін та  вартості.

4.12. Доповнені необхідні якісні характеристики матеріальних ресурсів вносяться в проектну документацію.

4.13. Субʼєкт аналізу здійснює аналіз поточних цін за методичними підходами, викладеними в цьому розділі, а також відповідно до цього Порядку, в тому числі і у випадках, коли розроблення проектної документації покладається на підрядника та на етапах узгодження договірної ціни. Результати аналізу поточних цін використовуються Відділом  в якості орієнтиру при узгодженні цін на матеріальні ресурси у випадках, коли розроблення проектної документації покладається на підрядника.

5. Правила приведення  цін на матеріальні ресурси  до єдиного показника

5.1.Ціни на матеріальні ресурси підтверджуються (приймаються) відділом капітального будівництва, комунальної власності та житлово-комунального господарства Сквирської міської ради на підставі проведеного аналізу цін, які не можуть бути вищими за середню ціну матеріальних ресурсів, що склалася на момент розроблення проєктної документації. Аналіз цін проводиться підрядником на підставі підтвердних документів (комерційних пропозицій постачальників,  друкованих збірників  зібраної інформації про поточні ціни на будівельні матеріали, вироби та комплекти отримані від реальних постачальників у регіоні, відкриті вебресурси, які  використовують вибірку цін на матеріали з рівними якісними характеристиками та умовами постачання).

5.2. Результатом аналізу цін на матеріальні ресурси є відображення знайдених за результатами аналізу відповідних джерел, розрахунок середньої поточної ціни на відповідний матеріальний ресурс  із урахуванням транспортних витрат а також заготівельно-складських витрат, розрахованих відповідно до вимог Настанови та Методики, визначення обгрунтованої ціни у встановлених цим Порядком значеннях на кожний відповідний ресурс.

5.3. Вартість витрат на транспортування матеріальних ресурсів та вартість заготівельно-складських витрат обчислюється методами, встановленими пунктами 4.12. - 4.13. Настанови та пунктів 4.12 - 4.13 Методики .

5.4. Середня ціна (середньоарифметичне значення) на відповідний матеріальний ресурс  розраховується за формулою:

Сц= Цод1+Цод2….+Цод n

К

де:

Сц - середня ціна на відповідний ресурс;

Цод - запропонований варіант ціни за визначену одиницю матеріального ресурсу;

К - кількість пропозицій ціни за визначену одиницю матеріального ресурсу.

У випадку, якщо відповідне джерело аналізу містить варіант оптових цінових пропозицій, що відрізняються від роздрібних, і це відповідає потребам закупівлі відповідного товару/матеріалу в рамках конкретного проекту відновлення, субʼєкт аналізу використовує пропозицію оптової ціни за одиницю матеріального ресурсу.

5.5. Для цілей аналізу поточних цін на матеріальні ресурси для проектів будівництва, реконструкції, капітального ремонту субʼєкт аналізу зазначає у звіті обґрунтовану поточну ціну, яка не може бути вищою за середню поточну ціну, розраховану відповідно до цього Порядку.

5.6. Результати аналізу поточних цін вносяться субʼєктом аналізу до відповідного розділу звіту (Додаток 1).

6. Порядок опублікування інформації про результати аналізу

поточних цін на матеріальні ресурси

6.1. За зверненням громадян, юридичних осіб та/або фізичних осіб підприємців, що направлені до Відділу, здійснюється оприлюднення результатів аналізу поточних цін на офіційному вебсайті Сквирської міської ради протягом     5 робочих днів з дня такого звернення.

 

Начальник відділу капітального

будівництва, комунальної власності

та житлово-комунального господарства

міської ради                                                                         Ярослав ПОСПЕЛОВ


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь