Небезпека отруєння чадним газом

Дата: 16.02.2024 09:46

Збільшилась кількість випадків загибелі людей через отруєння чадним газом. Сьогодні, внаслідок одного з таких трагічних випадків, на Житомирщині загинуло 7 людей.

💨 Чадний газ — це невидима, безбарвна речовина, яка не має запаху — його неможливо відчути без відповідного детектора, він легко розповсюджується по помешканню, а отруєння ним призводить до летальних випадків.

❗️ Рятувальники закликають дотримуватися наступних порад, щоб захистити себе та своїх близьких від отруєння чадним газом:

▫️ Встановіть детектор чадного газу у помешканні та регулярно перевіряйте його.

▫️ Проводьте регулярну перевірку та обслуговування опалювальних котлів, систем опалення, вентиляції. При виявленні несправності негайно зверніться до відповідних фахівців.

▫️ Ніколи не використовуйте газові прилади (пічки, плити, котли, пальники тощо) у приміщенні без належної вентиляції.

▫️ Якщо у вас виникли симптоми отруєння чадним газом (головний біль, запаморочення, слабкість, плутаність думок тощо), негайно відкрийте вікна для провітрювання та вийдіть на свіже повітря. Викличте швидку допомогу.

Подбайте про своє здоров'я та безпеку. У разі надзвичайної ситуації телефонуйте за номером 101