Сквирська міська громада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До уваги бджолярів

Дата: 22.02.2024 12:48
Кількість переглядів: 33

Порядок реєстрації пасіки та видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки

 – Реєстрація пасіки в органах місцевого самоврядування

Відповідно до ч. 3 ст.13 Закону України «Про бджільництво»

Пасіка підлягає  реєстрації  за  місцем  проживання  фізичної
 особи  або  за  місцезнаходженням юридичної особи,  яка займається
 бджільництвом,  у місцевих державних адміністраціях або сільських,
 селищних,  міських  радах, ОТГ.

Реєстрація пасіки здійснюється після видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки (далі - паспорт пасіки) територіальним органом Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

  - для реєстрації пасіки власник звертається із відповідною заявою до відповідного органу місцевого самоврядування.

 

Державна реєстрація – БЕЗКОШТОВНО.

 

 – Отримання ветеринарно-санітарного паспорта пасіки

Відповідно до ч. 1 ст.13 Закону України «Про бджільництво»        

  З метою  обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних
 заходів на кожну пасіку видається ветеринарно-санітарний  паспорт.

1.  Пасічник повинен звернутися до територіального управління Головного управління Держпродспоживслужби із відповідною заявою.

Видача паспорта пасіки здійснюється в день звернення.

До заяви додається заповнений та підписаний власником пасіки або уповноваженою ним особою паспорт пасіки.

Після отримання територіальним органом компетентного органу в письмовій або електронній формі заяви про видачу паспорта пасіки та заповненого паспорта пасіки посадова особа територіального органу компетентного органу вносить інформацію до Реєстру паспортів пасік та здійснює видачу паспорта.

У разі припинення діяльності пасіки власник пасіки або уповноважена ним особа протягом десяти календарних днів письмово інформує про це територіальний орган компетентного органу, що здійснював видачу паспорта пасіки.

Територіальний орган компетентного органу протягом п'яти календарних днів у Реєстрі паспортів пасік змінює статус пасіки із зареєстрованої на ліквідовану.

Паспорт пред’являється при продажу і обміні воскосировини,
 купівлі  вощини і є підставою для видачі ветеринарних свідоцтв при
 вивезенні  (продажу)  бджіл і продуктів бджільництва.

- Проведення ветеринарно-санітарних заходів

1. З метою заповнення Додатку до ветеринарно-санітарного паспорта пасіки зокрема внесення даних  про стан здоров'я бджіл, стан їх розвитку, внесення відміток за результатами ветеринарно-санітарних заходів та інше бджоляр звертається до  районної державної лікарні ветеринарної медицини або її структурних підрозділів (дільничні лікарні).

Ветеринарним спеціалістом структурних підрозділів районної державної лікарні ветеринарної медицини проводиться клінічний огляд 100% бджолосімей на пасіці (в разі коли захід проводиться на пасіці вперше).

 

Проводить відбір та пакування  біологічних матеріалів від 10% бджолосімей для здійснення лабораторних досліджень, складає супровідні документи для направлення на дослідження до регіональної лабораторії Держпродспоживслужби або її структурних підрозділів, складає акт обстеження пасіки.

Власнику пасіки надається платіжний документ для сплати за надані послуги.

2. Біологічні матеріали направляються для проведення лабораторних досліджень на наступні захворювання:

Паразитологічні дослідження -Вароатоз, Нозематоз, Акарапідоз. 

Бактеріологічні дослідження - Американський гнилець, Європейський гнилець.

 

Розміри плати за послуги встановлені відповідно до наказу   Міністерства аграрної політики та продовольства України № 96 від  13.02.2013 (у редакції наказу від 25.02.2021 року № 395)

3. В подальшому при здійсненні будь-яких профілактичних заходів на пасіці або при відборі проб для лабораторних досліджень береться плата   лише за клінічний огляд  від 10 % бджолосімей пасіки.

 

Щорічний весняний облік пасік здійснюються до 15 травня поточного року, результати обліку та здійсненні ветеринарно-санітарні заходи вносяться в додаток до паспорта пасіки посадовою особою територіального органу компетентного органу (Територіальні установи Держпродспоживслужби)  котрі засвідчують її ветеринарно-санітарний стан.

 

Крім того наголошуємо, що відповідно до п. 8 ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» операторам ринку забороняється здійснювати обіг харчових продуктів, отриманих з потужностей, що не пройшли державної реєстрації або не отримали експлуатаційного дозволу відповідно до цього Закону, та/або використовувати такі харчові продукти у виробництві інших харчових продуктів.

                 У випадку отруєння бджіл необхідно провести такі дії:

 • скорочувати гнізда сімей, що втратили багато льотних бджіл, відповідно до їхньої сили, виймають в першу чергу медові й пергові рамки, особливо зі свіжопринесеним нектаром і пилком, а також рамки з відкритим розплодом, не обсиджені бджолами;
 • забезпечувати сім’ї бджіл водою, наливаючи її в стільники, годівниці, пергою, підгодовують цукровим сиропом, по мірі виходу молодих бджіл ці сім’ї підсилюють;
 • звернутися до голови сільської (селищної) ради з офіційною заявою про створення комісії для засвідчення факту загибелі бджіл та здійснення відбору проб в склад якої входять:
 • представник сільгосппідприємства, що проводило обробіток;
 • представники  Держпродспоживслужби (фахівці ветеринарної медицини, фітосанітарної безпеки, за дотриманням санітарного  законодавства);
 • представник сільської ради;
 • господар пасіки;
 • декілька свідків для засвідчення факту отруєння бджіл;
 • зібрати протягом 24 годин зразки загинувши бджіл , шматочки свіжого пилку та меду і направити на проведення аналізу.
 • відібрати зразки бджіл, які загинули шматочок щільника (15x15) з     свіжопринесеним нектаром та квітковим пилком. У кожний відібраний зразок вкладають листок з надписом часу та дати відбору, засвідчені підписами членів комісії. Також відбираються зразки рослини , яку обробляли, зразки відбирають по діагоналі через поле і не менше 10 пакетів, також вкладаючи надпис з часом та датою відбору, засвідчені підписами членів комісії;
 • скласти акти проведеної роботи , які отримують всі члени комісії (окрім свідків);
 • направити зразки відібраних проб бджіл, які загинули, меду, перги, відібраних рослин з поля, де проводився обробіток разом з складеними актами в лабораторії, які акредитовані на проведення досліджень;
 • в разі необхідності зібрані документи направляють до суду.

            

Порушення законодавства в галузі бджільництва тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільно - правову та кримінальну відповідальність згідно з законами України.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора