Сквирська міська громада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЗВІТ про базове відстеження результативності регуляторного акта – рішення Сквирської міської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»

Дата: 01.04.2024 14:35
Кількість переглядів: 9

ЗВІТ

про базове відстеження результативності регуляторного акта –

рішення Сквирської міської ради

«Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»

 

   Регуляторний акт розроблений відповідно до положень Конституції України, вимог Податкового кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методик проведення аналізу впливу регуляторного акта, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 №308 (із змінами) «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта».

 

  1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується:    

      Рішення Сквирської міської  ради від 14 липня 2021 р. № 04-9-VIII «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

  1. Назва виконавця заходів з відстеження результативності регуляторного акта:

Фінансове управління Сквирської міської ради.

3. Цілі прийняття регуляторного акта:

- дотримання вимог Податкового кодексу України стосовно встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- забезпечення надходження до бюджету громади податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з фізичних та юридичних осіб для функціонування установ і закладів громади, реалізації заходів програми соціально-економічного розвитку території громади;

 - створення сприятливих і рівних умов для діяльності суб’єктів господарювання – диференціація ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в залежності від виду нерухомого майна за класифікацією будівель і споруд відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту від 17 серпня 2000 № 507;

- врегулювання відносин між Сквирською міською радою, органами державної фіскальної служби та платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

 

 

 

 

4. Строк виконання заходів з відстеження результативності дії регуляторного акта

- виконання заходів з базового відстеження результативності регуляторного акта з 23.12.2021 по 04.01.2022.

 

  1. Тип відстеження результативності дії регуляторного акта:
  • базове відстеження.

 

  1. Методи одержання результатів відстеження

    Для проведення базового відстеження результативності дії регуляторного акта використовувався статистичний метод одержання результатів відстеження дії регуляторного акта.

 

  1. Дані на яких відслідковувалась результативність

Результат даного регуляторного акта відстежується методом аналізу даних фактичних надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до бюджету громади за 2020 рік, очікуваних надходжень за 2021 рік та прогнозних надходжень у 2022 році.

Для аналізу використовувались дані фінансового управління Сквирської міської ради, отримані через IAC «LOGICA».

 

  1. Кількісні значення показників результативності регуляторного акта

Аналіз результативності дії зазначеного рішення ради здійснюється за кількісними та якісними значеннями показників результативності акта, основними серед яких є:

1) загальна кількість платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

- кількість фізичних осіб;

- кількість юридичних осіб.

2) надходження податку до бюджету громади;

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень регуляторного акта визначається кількістю осіб, що:

а) ознайомляться із положеннями зазначеного рішення в мережі Інтернет на офіційній вебсторінці Сквирської міської ради (http://skvira-rada.gov.ua)

 та в друкованих засобах масової інформації за результатами оприлюднення;

б) отримають регуляторний акт за запитами до органів місцевого самоврядування.

Назва показника

Період відстеження

Планові показники надходження у 2022 році

Відхилення в показниках (планові 2022/фактичні 2021)

Фактичні надходження за 2020 рік(за мінусом Великополовецької с/р)

Фактичні надходження у 2021 році

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками житлової/нежитлової нерухомості (тис. грн.)

917,3

1036,1

1 035,6

-0,5

Кількість юридичних осіб

Дані відсутні

81

81

-

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками житлової/нежитлової нерухомості (тис. грн.)

404,4

2 097,4

637,5

-1459,9

Кількість фізичних осіб

Дані відсутні

386

386

-

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання стосовно основних положень регуляторного акта

Відповідно до частини п’ятої статті 12 Закону України «Про  засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень рішення визначається кількістю осіб, що:

- ознайомляться з зазначеним рішенням в приміщені Сквирської міської ради;

- ознайомляться і отримають інформацію щодо рішення в Головному управлінні ДПС у Київській області;

- отримають регуляторний акт за запитами до органів місцевого самоврядування;

- ознайомляться з регуляторним актом на офіційній сторінці Сквирської міської ради в мережі Інтернет

- отримають регуляторний акт або інформацію щодо основних його положень іншими шляхами

Надходження податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки становлять 3 133 421,16 гривень, що становить 104,0% виконання планових призначень на 2021 рік. Надходження збільшились у 2021 році порівняно з надходженнями 2020 року на 1 811 721,16 гривень. Суттєве збільшення надходжень у 2021 році спричинене сплатою податку за попередні періоди. Найбільшими платниками податку на нерухоме майно є Суслов І.М.- 728 634,67 гривень та Центило Л.В. – 310 066,38 гривень.

Зменшення планових показників по податку на нерухоме майно на 2022 рік спричинене сплатою у 2021 році боргів по податку за попередні періоди.

 

 

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначення цілей

 Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступінь досягнення мети будуть визначені при проведенні повторного відстеження результативності дії регуляторного акта.

Відповідно до термінів заходів, за допомогою яких здійснюватиметься відстеження результативності дії регуляторного акта, визначених  в Аналізі регуляторного впливу проєкту рішення, повторне відстеження результативності регуляторного акта буде здійснено через рік після набуття чинності регуляторним актом. За результатами повторного відстеження буде визначено ефективність дії регуляторного акта.

Сквирська міська рада отримала звернення підприємців Сквирської громади від 04.10.2021 року щодо внесення змін до рішення Сквирської міської ради Сквирської міської  ради від 14 липня 2021 р. № 04-9-VIII «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» стосовно зміни ставки по   коду 1230.1 « Торгові центри, універмаги, магазини». Тому до Плану діяльності Сквирської міської ради з підготовки проєктів регуляторних актів на 2022 рік включено проєкт рішення «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

 

 

 

Міський голова                                                            Валентина ЛЕВІЦЬКА

 

Виконавець Олена ГОРДІЙЧУК

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора