Сквирська міська громада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

ЗВІТ про повторне відстеження результативності регуляторного акта – рішення Сквирської міської ради «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»

Дата: 01.04.2024 14:37
Кількість переглядів: 30

ЗВІТ

про повторне відстеження результативності регуляторного акта –

рішення Сквирської міської ради

«Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки»

 

   Регуляторний акт розроблений відповідно до положень Конституції України, вимог Податкового кодексу України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та Методик проведення аналізу впливу регуляторного акта, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 №308 (із змінами) «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта».

 

  1. Вид та назва регуляторного акта, результативність якого відстежується    

      Рішення Сквирської міської  ради від 14 липня 2021 р. № 04-9-VIII «Про встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки».

  1. Назва виконавця заходів з відстеження результативності регуляторного акта:  

Фінансове управління Сквирської міської ради.

3. Цілі прийняття регуляторного акта:

- дотримання вимог Податкового кодексу України стосовно встановлення ставок та пільг із сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

- забезпечення надходження до бюджету громади податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки з фізичних та юридичних осіб для функціонування установ і закладів громади, реалізації заходів програми соціально-економічного розвитку території громади;

 - створення сприятливих і рівних умов для діяльності суб’єктів господарювання – диференціація ставок податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, в залежності від виду нерухомого майна;

- врегулювання відносин між Сквирською міською радою, органами державної фіскальної служби та платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

 

4. Строк виконання заходів з відстеження результативності дії регуляторного акта

- строк виконання заходів з повторного відстеження результативності регуляторного акта з 20.11.2023 по 20.12.2023.

 

 

  1. Тип відстеження результативності дії регуляторного акта:
  • повторне відстеження.

 

  1. Методи одержання результатів відстеження

    Для проведення повторного відстеження результативності дії регуляторного акта використовувався статистичний метод одержання результатів відстеження дії регуляторного акта.

 

  1. Дані на яких відслідковувалась результативність

Результат даного регуляторного акта відстежується методом аналізу даних фактичних надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки до бюджету громади за 2021 рік,  фактичних надходжень за 2022 рік та прогнозних надходжень у 2023 році.

Для аналізу використовувались дані фінансового управління Сквирської міської ради, отримані через IAC «LOGICA».

 

  1. Кількісні значення показників результативності регуляторного акта

Аналіз результативності дії зазначеного рішення ради здійснюється за кількісними та якісними значеннями показників результативності акта, основними серед яких є:

1) загальна кількість платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки:

- кількість фізичних осіб;

- кількість юридичних осіб.

2) надходження податку до бюджету громади;

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання та/або фізичних осіб з основних положень регуляторного акта визначається кількістю осіб, що:

а) ознайомляться із положеннями зазначеного рішення в мережі Інтернет на офіційній вебсторінці Сквирської міської ради (http://skvira-rada.gov.ua)

 та в друкованих засобах масової інформації за результатами оприлюднення;

б) отримають регуляторний акт за запитами до органів місцевого самоврядування.

 

Назва показника

Період відстеження

Очікувані показники надходження у 2023 році

Відхилення в показниках за період відстеження (фактичні 2021/фактичні 2022)

Фактичні надходження за 2021 рік

Фактичні надходження за 2022 рік

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений юридичними особами, які є власниками житлової/нежитлової нерухомості (тис. грн.)

1036,1

1819,7

2746,0

+783,6

Кількість юридичних осіб

81

84

86

+3

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплачений фізичними особами, які є власниками житлової/нежитлової нерухомості (тис. грн.)

2097,4

1083,1

1415,4

-1014,3

Кількість фізичних осіб

386

276

434

-110

Рівень поінформованості суб’єктів господарювання стосовно основних положень регуляторного акта

Відповідно до частини п’ятої статті 12 Закону України «Про  засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» рівень поінформованості суб’єктів господарювання з основних положень рішення високий та  визначається кількістю осіб, що:

- ознайомились з зазначеним рішенням в приміщені Сквирської міської ради;

- ознайомились і отримають інформацію щодо рішення в Головному управлінні ДПС у Київській області;

- отримали регуляторний акт за запитами до органів місцевого самоврядування;

- ознайомились з регуляторним актом на офіційній сторінці Сквирської міської ради в мережі Інтернет

- отримали регуляторний акт або інформацію щодо основних його положень іншими шляхами

 

 

9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначення цілей

 

Результати аналізу показників свідчать про позитивну динаміку надходжень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого юридичними особами, які є власниками житлової/нежитлової нерухомості до місцевого бюджету. Так, за результатами базового відстеження результативності регуляторного акта в 2021 році сума надходжень цього податку  складала 1036,1 тис. грн, за підсумками повторного відстеження в 2022 р. – 1819,7 тис. грн. Збільшення надходжень складає 783,6 тис. грн. 

Зменшення надходжень по податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, сплаченого фізичними особами, які є власниками житлової/нежитлової нерухомості у 2022 році порівняно з надходженнями 2021 року спричинене нарахуванням та сплатою боргів по цьому податку за попередні періоди у 2021 році.

На наповнюваність бюджету вплинули також різні фактори, а зокрема зміни у податковому законодавстві у період воєнного часу. Вторгнення російської федерації, спричинивши масову міграцію та зупинку бізнесу, завдало значного удару по місцевих бюджетах. Попри значні удари по бюджетах громад, Сквирській міській раді вдалося втримати контрольованість протягом перших  та наступних місяців вторгнення, забезпечивши надходження до бюджету громади.

Таким чином в цілому регуляторний акт має достатній рівень досягнення визначених цілей. Результати реалізації його положень мають позитивну динаміку.  

 

 

 

Міська голова                                                            Валентина ЛЕВІЦЬКА

 

 

Виконавець

 

Олена Гордійчук


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора