Сквирська міська громада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Головне управління ДПС у Київській області інформує!!!

Дата: 02.04.2024 09:43
Кількість переглядів: 19

Що є адресою господарської одиниці

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу платників податків,  що згідно з п.2  розд. 1 Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21.01.2016 №13, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.02.2016 №220/28350, адреса господарської одиниці – це  адреса, що зазначена в документі на право власності чи користування господарською одиницею, а господарська одиниця – це стаціонарний або пересувний обєкт, у тому числі транспортний засіб, де реалізуються товари чи надаються послуги та здійснюються розрахункові  операції.

 

Декларування доходів громадян:  Оподаткування ПДФО іноземних доходів

ГУ ДПС у Київській області нагадує платникам податків, що з 01 січня до 01 травня 2024 року в Україні триває кампанія декларування доходів громадян, отриманих у звітному 2023 році.

Задекларувати свої доходи, зокрема мають фізичні особи, які отримали іноземні доходи.  

Відповідно до п.п. 170.11 ст. 170 розд. IV Податкового кодексу, в разі якщо джерело виплат будь-яких оподатковуваних доходів є іноземним, сума такого доходу включається до загального річного оподатковуваного доходу платника податку - отримувача, який зобов’язаний подати річну податкову декларацію, та оподатковується за ставкою, визначеною в п. 167.1 ст. 167 ПКУ (18 %).
Якщо згідно з нормами міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, платник податку може зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, він визначає суму такого зменшення за зазначеними підставами у річній податковій декларації.

Більше інформації читайте тут.

 

Щодо нарахування ЄВ на суми коштів, які виплачується ЮО на користь ФОП - платника ЄП за видами діяльності,

не зазначеними у ЄДР

ГУ ДПС у Київській області інформує, що відповідно до абзацу першого частини п’ятої ст. 8 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»,

ЄВ для платників, зазначених у статті 4 Закону №2464, встановлюється у розмірі 22 % винагороди за цивільно-правовими договорами.

Сума коштів, що виплачується ЮО ФОП – платнику єдиного податку, не є базою нарахування єдиного внеску, якщо виконувані нею роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, що зазначені у ЄДР.

В іншому випадку, роботодавці – ЮО нараховують єдиний внесок ФОП на суму винагороди (доходу) за цивільно-правовими договорами у розмірі 22 %.

 

Яка інформація міститься в Єдиному реєстрі ППР контролюючих органів, надісланих (вручених) платникам податків

ГУ ДПС у Київській області інформує, що контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень-рішень  (далі – ППР) щодо платників податків. У Єдиному реєстрі ППР контролюючих органів, надісланих (вручених) платникам податків, міститься така інформація:

1) дата складання, надіслання/вручення та отримання платником податків ППР;

2) дата відкликання або зміни ППР;

3)визначена сума (нарахування/зменшення) грошового зобов’язання/ податкового зобов’язання, що повинен сплатити платник, або зменшення суми бюджетного відшкодування чи зменшення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми ПДВ, та/або зменшення ПДФО, задекларованого до повернення з бюджету, зокрема при використанні права на податкову знижку, та/або заниження чи завищення суми податкових зобов’язань, заявленої у податковій декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з ПДВ, та дати настання граничного строку їх сплати;

4) стан узгодження сум, зазначених у п.3, зазначеному вище;

5) строки сплати сум, зазначених у п.3, зазначеному вище;

6) виникнення податкового боргу, дату та номер податкової вимоги;

7) оскарження ППР в адміністративному або судовому порядку.

Нормативно-правовими актами не передбачено розміщення Єдиного реєстру на офіційному вебпорталі ДПС.

 

З 01 квітня мінімальний страховий внесок збільшується

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що у зв’язку зі збільшенням розміру мінімальної заробітної плати з 01 квітня 2024 року до 8000,0 грн., мінімальний страховий внесок становить:

з 01 січня 2024 року – 1562 грн., з 01 квітня 2024 року – 1760 гривень. 
Своєчасно сплачені податки з отриманих доходів – це  можливість своєчасного фінансування державних програм соціального спрямування.

Реквізити рахунків для сплати податків та внесків розміщені за посиланням: https://tax.gov.ua/rahunki-dlya-splati-platejiv/ .

 

Платники податків

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п. 15.1 ст. 15 Податкового кодексу України платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об’єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об’єктом оподаткування згідно з ПКУ або податковими законами, і на яких покладено обов’язок із сплати податків та зборів згідно з ПКУ.

Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами.

 

Кампанія декларування доходів громадян вийшла на фінішну пряму

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік платниками податків, які згідно з нормами ПКУ мають обов’язок щодо її подання - 30 квітня 2024 року.

Декларація про майновий стан і доходи подається в один із таких способів:

- особисто або уповноваженою на це особою;

- поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, але не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації;

- засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог щодо електронного документообігу (не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк).

При цьому громадяни, які мають право на податкову знижку, декларацію за підсумками 2023 року можуть подати по 31 грудня 2024 року включно.

Консультативну допомогу з питань заповнення податкової декларації можна отримати в Центрі обслуговування платників при кожній ДПІ.

 

Як ФО – громадянин, яка не є СГ, може отримати інформацію про наявність (відсутність) у неї податкового боргу?

ГУ ДПС у Київській області інформує, що фізична особа – громадянин, яка не є СГ, може отримати інформацію про наявність (відсутність) податкового боргу, скориставшись Електронним кабінетом, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Вхід до приватної частини Електронного кабінету здійснюється після проходження користувачем електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису будь-якого кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг, через інтегровану систему електронної ідентифікації – id.gov.ua або за допомогою мобільного застосунку «ДІЯ».
У приватній частині Електронного кабінету режим «Стан розрахунків з бюджетом» надає користувачу Електронного кабінету доступ до своїх особових рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів (дані інтегрованої картки платника).
Більше інформації читайте тут.

 

Матеріали, які є підставами для висновків під час проведення перевірок

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до ст.83 Податкового кодексу України, для посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок підставами для висновків є:

- документи, визначені цим Кодексом;

- податкова інформація;

- експертні висновки, надані відповідно до статті 84 цього Кодексу та інших законів України;

- судові рішення;

- податкові консультації, інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на контролюючі органи;

- мультимедійна інформація (фото, відео-, звукозапис), отримана (виготовлена) контролюючими органами.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: [email protected] 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора