Сквирська міська громада
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Головне управління ДПС у Київській області інформує!!!

Дата: 08.04.2024 11:11
Кількість переглядів: 16

Контрольна стрічка ПРРО: Вимоги до її створення

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що пунктом 2.4 розділу II Вимог щодо створення контрольної стрічки в електронній формі у реєстраторах розрахункових операцій, програмних реєстраторах розрахункових операцій та модемів для передачі даних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 08.10.2012 №1057 встановлено, що ПРРО має забезпечувати:

- створення та зберігання контрольної стрічки на ПРРО у разі здійснення розрахункових операцій у режимі офлайн до передачі електронних розрахункових документів, електронних фіскальних звітних чеків до фіскального сервера. Передача завершується отриманням від контролюючого органу підтвердження про доставку таких документів;

- під час роботи в режимі офлайн присвоєння кожному створеному електронному розрахунковому документу та фіскальному звітному чеку фіскального номера з діапазону фіскальних номерів, сформованого фіскальним сервером контролюючого органу, у порядку, встановленому ст.5 ЗУ від 06.07.1995 №265/95-ВР.

 

Суб’єкт господарювання за визначенням ГКУ

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу, що відповідно до ст.56  Господарського кодексу України, суб’єкт господарювання - господарська організація, яка може бути утворена за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу, а у випадках, спеціально передбачених законодавством, також за рішенням інших органів, організацій і фізичних осіб шляхом заснування нової господарської організації, злиття, приєднання, виділу, поділу, перетворення діючої (діючих) господарської організації (господарських організацій) з додержанням вимог законодавства.

Суб'єкти господарювання можуть утворюватися шляхом примусового поділу (виділу) діючого суб'єкта господарювання за розпорядженням антимонопольних органів відповідно до антимонопольно-конкурентного законодавства України.

Створення суб'єктів господарювання здійснюється з додержанням вимог антимонопольно-конкурентного законодавства.

 

ФОП – платник ЄП у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування може зазначити види діяльності, віднесені до відповідного коду, крім видів господарської діяльності, на які встановлено заборону

ГУ ДПС у Київській області звертає увагу, що згідно з
п.п. 291.5.1 п. 291.5 ст. 291 ПКУ визначено види діяльності, які не дають права суб’єктам господарювання (ФОП) бути платниками ЄП.
Класифікація видів економічної діяльності (далі – КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457 зі змінами та доповненнями.

Класифікація видів економічної діяльності (далі – КВЕД) – це статистичний інструмент для впорядкування економічної інформації. Класифікація є механізмом спільної мови, що має використання в багатьох інших, нестатистичних сферах (соціальному та податковому регулюванні, ліцензуванні, системі тарифів тощо), проте, не завжди адаптована до цього повною мірою. Більше інформації читайте тут.

 

Щодо списання коштів з рахунків платників, які мають податковий борг, на підставі платіжної інструкції на примусове списання коштів, ініційованої контролюючим органом або органом ДВС

ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що   відповідно до абзацу першого п. 95.3 ст.95 ПКУ, стягнення коштів з рахунків/електронних гаманців платника податків у банках, небанківських надавачах платіжних послуг/емітентах електронних грошей, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих у центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Більше інформації читайте тут.

 

Реєстрацію платника ПДВ анульовано: Заповнюємо ПН за операціями з визначення податкових зобов’язань за товарами/послугами, що не використані в  господарській діяльності

При заповненні ПН у разі анулювання реєстрації платника ПДВ за операціями з визначення податкових зобов’язань за товарами/послугами,  які не були використані в  господарській діяльності, у верхній лівій частині у графі «Не підлягає наданню отримувачу (покупцю) з причини» робиться помітка «X» та зазначається тип причини «10».

У графі «Отримувач (покупець)» платник зазначає власне найменування (П.І.Б.), у рядку «Індивідуальний податковий номер отримувача (покупця)» проставляється умовний індивідуальний податковий номер «600000000000», рядок «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» не заповнюється, поле «код» не заповнюється.

Розділ Б податкової накладної заповнюється в такому порядку:

- у графі 2 «Опис (номенклатура) товарів/послуг продавця» – зазначаються дати складання та порядкові номери ПН, на підставі яких формувався податковий кредит;
-у графі 4 «Умовне позначення українське» – вказується «грн»;

-у графі 10 «Обсяги постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ – вказується вартість (частина вартості) товару/послуги, необоротного активу, на яку нараховується податок, згідно з основною ставкою податку та ставками податку 7% і 14%, які застосовуються при нарахуванні податкових зобов’язань;
- у графі 11 зазначається сума ПДВ.

Графи 3.1, 3.2, 3.3, 5 – 9 в такому випадку не заповнюються.

 

Про складання та реєстрацію РК до ПН, в якому передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику

ГУ ДПС у Київській області повідомляє, що ДПС України, враховуючи численні запити платників та територіальних органів ДПС з питання складання та реєстрації розрахунку коригування, складеного постачальником товарів/послуг до податкової накладної, що складена на отримувача - платника податку, в якому передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, що підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем), листом від 22.03.2024 №8151/99-00- 04-02-03-07 повідомила про граничні строки реєстрації у ЄРПН, особливості реєстрації протягом дії воєнного стану, нюанси розрахунку показників у СЕА ПДВ, проведення перевірки та складання акту камеральної перевірки, його оскарження.

 

Випадки, за яких контролюючий орган надсилає платнику податків ППР

Контролюючий орган надсилає платнику податків ППР, якщо сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до ст. 54 Податкового Кодексу, або якщо за результатами перевірки контролюючим органом встановлено факт:

- невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації;

- завищення розміру задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованої платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу;

- заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявленої у податковій (митній) декларації, або суми податкового кредиту, заявленої у податковій декларації з податку на додану вартість, крім випадків, коли зазначене заниження або завищення враховано при винесенні інших податкових повідомлень-рішень за результатами перевірки;

- завищення сум податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, заявлених у податкових деклараціях, зокрема при використанні права на податкову знижку відповідно до розділу IV цього Кодексу;

- наявності помилок при визначенні обов'язкових реквізитів податкової накладної та/або відсутності реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування до податкової накладної протягом граничних строків, передбачених цим Кодексом.

 

Реєстр виданих податкових повідомлень-рішень

ГУ ДПС у Київській області інформує, що податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими Податковим кодексом України, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності – п.58.2 ст.58 ПКУ.

Контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень-рішень (далі – ППР) щодо платників податків.

У Єдиному реєстрі податкових повідомлень-рішень контролюючих органів, надісланих (вручених) платникам податків, міститься інформація, зазначена в ППР.

Більше інформації читайте тут.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа: [email protected] 

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора