Всесвітній тиждень імунізації
За ініціативою ВООЗ в усіх країнах світу в останній тиждень квітня (24 - 30.04.2024р.) відзначається Всесвітній тиждень імунізації, який має на меті привернути увагу до колективних дій, необхідних для захисту людей від інфекційних хвороб, яким можна запобігти за допомогою вакцинації.
Вакцинація (щеплення) - це спосіб масової профілактики вірусних та бактеріальних захворювань. Імунітет формується саме шляхом вакцинації. Якщо рівень охоплення населення щепленнями становить 95–98%, то хвороба не буде
поширюватися. Вакцинація формує колективний імунітет, який запобігає епідемії та захищає тих громадян, які мають протипоказання до щеплень.
В Україні, згідно Національного календаря профілактичних щеплень, вакцинації для профілактики:
- гепатиту В підлягають усі новонароджені у перший день від
народження, у 2 та 6 місяців.
- туберкульозу (БЦЖ) щеплюють на 3-5 добу від народження у пологовому будинку або в поліклініці до 2 місяців включно без проби Манту, дітей старше 2 місяців щеплюють за умови негативної проби Манту.
- кору, паротиту та краснухи проводиться комбінованою вакциною
(КПК) у віці 12 місяців, потім ревакцинація у віці 6 років;
- дифтерії, кашлюку, правця проводять за схемою 2-4-6-18 місяців, далі від дифтерії і правця в 6 та 16 років. Імунізація від дифтерії і правця призначена не лише дітям, а і дорослим. Імунітет проти цих хвороб зберігається близько 10 років, тому необхідна постійна ревакцинація.
- поліомієліту здійснюють за схемою 2-4-6-18 місяців та ревакцинація в 6, 14 років.
- Hib-інфекції, яка вводиться у 2, 4 та 12 місяців. Ця вакцина захищає від групи інфекцій, що викликає гемофільна паличка типу b.
Якщо з певних причин людина не отримала всі щеплення проти вищевказаних захворювань, то їх можна здійснити за індивідуальним графіком складеним Вашим сімейним лікарем.
Бережіть себе і будьте здорові!