Протидія шахрайству щодо людей похилого віку
Протидія шахрайству щодо людей похилого віку
Шахрайство – дуже поширений вид злочину, який вкрай важко дослідити, адже громадяни самі надають інформацію про себе і свої персональні дані або ж віддають свої заощадження незнайомим людям, а злочинці це використовують.
У переважній більшості випадків особи похилого віку стають жертвами обману щодо:
- своїх платіжних/пенсійних карток та заощаджень;
- маніпуляцій з покупкою непотрібних речей;
- підписання незрозумілих документів щодо власності на майно;
- дзвінків від псевдо-банків, які вимагають надати інформацію про банківські картки;
- афер з надзвичайними ситуаціями з близькими/рідними;
- виграшем коштів чи перемогою у лотереї та ін.
З метою інформування осіб похилого віку видів шахрайства директор Комунальної установи Сквирської міської ради «Центр надання соціальних послуг» Світлана Радчук провела робочу нараду з соціальними робітниками центру на якій обговорила питання - як вберегтися від шахрайства.
«На сьогодні велика кількість злочинів вчиняється щодо осіб похилого віку. Довірливість, фізична слабкість, беззахисність та безпорадність літніх людей спонукає шахраїв до вчинення щодо них злочину. Як результат – особа втрачає пенсійні кошти чи інші заощадження, майно, особисті речі, а в найгіршому випадку – здоров’я. Тому, наше основне завдання – інформувати осіб похилого віку як уберегтися від шахрайських дій щодо них», – зазначила Світлана Радчук.
Наприкінці заходу директор наголосила, що шахраї грають на знанні психології та емоцій людини, тому треба бути уважними та не давати задурити собі голову і переконати віддати останні гроші за непотрібні речі.