Мінветеранів розроблено трирівневу систему організації та надання таких послуг, яка дозволить забезпечити швидкий доступ ветеранів та їхніх рідних докваліфікованої психологічної допомоги.
Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 04 грудня 2023 № 1270 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 12 липня 2017 р.№ 497 і від 29 листопада 2022 р. № 1338» (далі – Постанова), запрацював Реєстр суб’єктів надання послуг із психологічної допомоги для ветеранів і членів їх сімей (далі – Реєстр), який є складовою системи інформаційних сервісів «Е-ветеран».
Цьогоріч в Україні впроваджується безоплатна психологічна допомога для ветеранів та їхніх родин. Зокрема, Міністерство у справах ветеранів України (далі – Мінветеранів) відшкодовуватиме вартість наданих послуг спеціалізованим закладам різних форм власності, в тому числі й фізичним особам-підприємцям, які надають такі послуги з психологічної допомоги.
Мінветеранів розроблено трирівневу систему організації та надання таких послуг, яка дозволить забезпечити швидкий доступ ветеранів та їхніх рідних докваліфікованої психологічної допомоги.
Перший рівень – соціально-психологічна підтримка та супровід. Другий рівень – психологічна допомога. Послуги можуть також надаватися у сімейній та груповій формі чи дистанційно. Третій рівень – комплексна медикопсихологічна допомога. Вона надається мультидисциплінарними командами мінімум з чотирьох фахівців (1 лікар-психіатр та 3 психотерапевти/психологи).
Зокрема, на другому та третьому рівнях Мінветеранів відшкодовує надавачам вартість наданих послуг, а саме:
• 254,18 грн (без ПДВ) – на одну особу протягом однієї години роботи одного фахівця із надання послуг в індивідуальній формі – на другому рівні;
• 153 100 грн (без ПДВ) – глобальна ставка на місяць на одну команду з чотирьох фахівців за умови надання послуг із психологічної допомоги 50 і більше отримувачам послуг протягом місяця – на третьому рівні. (Можуть застосовуватися коригувальні коефіцієнти).
Послуги можуть надаватися стаціонарно та/або амбулаторно, та/або дистанційно.
Щоб стати надавачем послуг та отримувати відшкодування від Мінветеранів, потрібно подати заяву до Реєстру суб’єктів надання послуг із надання психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей (для другого та третього рівнів).
Покрокова інструкція подання заяви для внесення до відповідного Реєстру через «Кабінет надавача» за посиланням https://veteranpsychohelp.mva.gov.ua/login Після включення до Реєстру суб’єктів надання послуг із надання психологічної допомоги для ветеранів та членів їх сімей, можна отримати наступні переваги:
• гарантована державою оплата послуг;
• можливість вільно формувати графік;
• можливість бути серед перших – інформація про вас, як психолога буде розміщена на офіційних ресурсах Мінветеранів, в тому числі в соцмережах;
• сприяння Мінветеранів при проходженні відповідного підвищення кваліфікації;
• долученість до повноцінного повернення ветеранів та членів їх сімей у громади;
• можливість діяти заради Перемоги.
Ознайомитися з постановою Кабінету Міністрів України від 29 листопада 2022 № 1338 «Деякі питання надання психологічної допомоги ветеранам війни, членам їх сімей та деяким іншим категоріям осіб» можна за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1338-2022-%D0%BF#Text